Історію про переговори між Україною та РФ вигадали наші експерти і ті, хто стомився від війни, вважає журналіст Юлія Кирієнко-Меріонова. За її словами, на фронті жодними перемовинами і не пахне.
“Там так, як у 2022. Ворог наступає. Техніки в нього чимало. Ще більше дронів. А в нас все менше людей. І ми програємО”, — відзначила журналіст.
При цьому вона заявила, що в СЗЧ ідуть ротами і треба зрозуміти, чому саме так відбувається. За її словами, можливо, справа у тому, що є накази “стояти до останнього”.
“Це досі працює в нашому війську. І там де дійсно варто було б відійти — стоять. Бо командири бояться вищих командирів. Бо на них потім “повісять” втрату населеного пункту і це погано для карʼєри. Але стоять до останнього, не командири, а солдати. Які гинуть”, — відзначила Кирієнко-Мерінова.
Також, за її словами, можливо військові ідуть у СЗЧ, бо не впевнені у підтримці. Вона підкреслила, що, дійсно, не вся піхота вірить, що у разі штурму її підтримає арта чи дрони.
“Лишу у деяких бригадах це чудово працює. Коли нашим піхотинцям і з позиції виходити не треба, бо все за них роблять дронщики. Але так не у всіх. І це шкода”, — додала журналіст.
Ймовірно, додає вона, у СЗЧ ідуть через погану мотивацію. За її словами, порівняю з хвилями мобілізації в АТО, де перші чотири були вмотивовані хлопці.
“І це були перші 2 роки війни. А 5-6, здебільшого ті, кого вдалось спіймати чи затягнути у військо ЗП. Маємо це зараз. Немає єдності. Я так думаю. Бо на фронті геть інше сприйняття реальності ніж навіть у Павлограді. Не кажучи вже про Київ чи Ужгород”, — підкреслила журналіст.
За її словами, ми втрачаємо Донбас і це шкода, але найбільша шкода, що ми втрачаємо там воїнів.