Як оскаржити рішення ВЛК та які документи для цього потрібні

Після проходження військовозобов’язаним ВЛК, комісія видає висновок про придатність чи непридатність до військової служби. Проте якщо особа не погоджується з комісією, то може оскаржити рішення ВЛК.

Детальніше про це розповів голова адвокатського об’єднання Кравець і партнери, адвокат Ростиславом Кравець.

Як оскаржити рішення ВЛК

Згідно зі слів адвоката, рішення ВЛК можна оскаржити, якщо є очевидне порушення.

Він посилається на наказ №402 Міністерства оборони України, де є всі підстави оскарження, безпосередньо придатності або непридатності до військової служби.

Згідно з ними, призовник може боротися за свої права у досудовому або судовому порядку. Тобто звернутися або до центральної ВЛК, військово-лікарської комісії вищого рівня, або ж безпосередньо до суду.

“Раджу оскаржувати рішення у вищій за рангом ВЛК, так буде швидше. Тобто, якщо вам ВЛК у районі чи ВЛК при місцевому ТЦК провела безпосередній огляд, то треба звертатися до ВЛК області або ВЛК міста Києва, якщо ВЛК областей ухвалила відповідне рішення – то до ВЛК регіонів. Будь-яке рішення ВЛК може переглянути одразу центральна віськово-лікарська комісія”, – пояснив Кравець.

Він додав, що якщо оскаржувати рішення ВЛК через суд, то ця установа не може встановити непридатність призовника до служби. Так суд лише скасовує рішення та зобов’язує повторно пройти відповідних лікарів.

“Суд – не лікар, він не може ухвалити рішення щодо того, що ви непридатні до військової служби. Це також потрібно розуміти. Тому краще звертатися у позасудовому порядку, якщо вже у позасудовому порядку не вийшло, то, звичайно, останнім шансом є рішення суду”, – заявив експерт.

Він додає, що перед початком даної процедури, слід окреслити мету цього оскарження.

“Потрібно зрозуміти, за що саме ви боретеся, тобто мету цього оскарження, тому що осіб, які мають обмежену придатність, також можуть направляти в зону бойових дій, нести службу та для захисту країни. Все це можливо, і все це може відбуватися. Тим паче оскарження жодним чином не призупиняє мобілізацію, направлення військової частини”, – сказав Роман Кравець.

Скільки триває оскарження

Зазначено, що час на оскарження рішення ВЛК у досудовому порядку необмежений.

“Формально час необмежений. Хтось говорить місяць, хтось говорить шість місяців, але тут питання строків буде виключно у разі звернення до суду. Тобто, якщо ви оскаржуєте у досудовому порядку, через вищу комісію, то там строків немає, якщо оскаржуєте у судовому порядку, то загальний строк шість місяців“, – пояснив Кравець.

Які документи потрібні для оскарження

Для оскарження рішення ВЛК, потрібно надати такі документи:

  • заяву;
  • всі медичні документи, які не були враховані ВЛК;
  • витяг з висновку ВЛК.

У заяві потрібно коротко викласти положеннями у висновку ВЛК, з яким особа не згодна.

Також слід вказати персональні дані:

  • ПІБ;
  • адреса;
  • номер телефону.

Ці документи потрібно направити замовним листом до ВЛК вищого рангу. Також можна надіслати й електронною поштою, але лише за наявності електронного підпису.

Ольга Степанова

Recent Posts

Всі АЕС в Україні пошкоджено, деякі значно: загрозливий прогноз МАГАТЕ

Ситуація з обстрілами та пошкодженнями АЕС в Україні викликає занепокоєння. Так, під час ворожих обстрілів…

4 хв. ago

Росіяни лякають Європу: поширюють карту часу підльоту ракет до країн ЄС

Після удару балістичною ракетою по Україні, росіяни почали поширювати карту на якій позначили європейські міста…

12 хв. ago

Непристойні витрати короля Чарльза III: компромат відкопали противники монархії

Серед частини британського суспільства розростається невдоволення після того, як з'ясувалося, у що обійшлася коронація короля Чарльза…

21 хв. ago

ЗМІ вказали, скільки чоловіків в Україні ховаються від реєстрів

В Україні триває війна і питання посилення мобілізації виникає повсякчас. По нестачу бійців говорять військові,…

29 хв. ago

Найкращі авто для зими: моделі, що легко впораються зі снігом

Нові  автомобілі зазвичай оснащені сучасними технологіями, що забезпечують безпечне та комфортне водіння. При виборі оптимального авто для…

36 хв. ago

Нардепи проти Зеленського: дорікнули, що у президента повністю “ручна Рада”

Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…

45 хв. ago