Новий закон про посилення мобілізації зобов’язує українців за 60 днів оновити свої військово-облікові дані. Однак цей період можуть подовжити. Про це в ефірі “Еспресо” 20 травня розповіла народна депутатка та член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз.
Посилення мобілізація: у чому проблема
Зі слів депутатки, додаток Міноборони “Резерв +” — не на 100% досконалий та не спроможний охопити усіх охочих скористатись ним для оновлення даних.
“Багато було нарікань, наприклад, щодо неможливості увійти, щодо неможливості зробити верифікацію. Ми знаємо також, що є питання некоректності даних, які підтягуються у так званий цей електронний кабінет через додаток “Резерв +”. Це пов’язано з якістю синхронізації даних з різних реєстрів”, — пояснила Фріз.
Вона зазначила, що синхронізацію системи з іншими реєстрами потрібно допрацьовувати, адже наразі належна функціональність відсутня.
Також нардепка розповіла, що, на думку експертів, початковий код додатка могли взяти з Всеукраїнської школи онлайн. Фріз підкреслила, що в такому разі треба розуміти, скільки грошей було витрачено міністерством на його розробку і чи відповідає це ринковим цінам.
Посилення мобілізація: варіанти розв’язання
Зі слів політикині, якщо держава “не спромоглась” надати громадянам усі можливості оновити військово-облікові дані та не ризикувати нести адміністративну відповідальність за порушення правил військового обліку, це необхідно виправити.
“Приймати потрібно дуже швидко й оперативно заходи, які дозволять все ж таки якісно функціонувати як додатку “Резерв +”, так і всім ЦНАПам”, — уточнила Фріз.
Якщо ж цього не відбудеться, нардепка не виключає потреби вносити зміни до закону про посилення мобілізації. Йдеться про пролонгацію наданого 60-денного терміну на оновлення даних у ТЦК, “щоб не створювати додаткового напруження в суспільстві”.