Ударні безпілотники ЗСУ щоночі зграями до 60 од. атакують нафтопереробні заводи (НПЗ) РФ. Кількість ударів настільки велика, що незабаром російське населення на собі відчує наслідки. Зокрема, з’явиться дефіцит бензину, і це стане проблемою для так званого президента Росії Володимира Путіна.
Військовий журналіст Bild Джуліан Рьопке (Julian Röpcke) зробив аналіз українських безпілотних атак, який опублікував у YouТube-каналі німецького видання.
Рьопке зауважив, що Україна “ніч за ніччю, майже щоночі” б’є по російських НПЗ. Місцеве населення знімає моменти влучання — і це доводить, що атаки дійсно відбуваються й далеко не всі БПЛА збивають сили ППО ЗС РФ. Згідно з його підрахунками, ЗСУ вдарили 17 разів по 12 заводах.
Орієнтовна кількість безпілотників, задіяна для атак, — від 30 до 60 шт., підрахував журналіст. Найдальша точка, до якої дістали дрони, — за 900 км від російсько-українського кордону.
В РФ із 1 березня введено заборону на експорт бензину, нагадав Рьопке.
“Бензин заборонено експортувати протягом пів року. Згідно з Blomberg, за останні кілька тижнів близько 12% потужностей НПЗ Росії були уражені”.
З огляду на удари по НПЗ, у Кремлі побоюються дефіциту продуктів нафтопереробки. Першочергово це вдарить по цивільних: військові отримуватимуть усе, що потрібно для ведення війни, — упевнений журналіст.
Воднчас росіяни в якийсь момент помітять нестачу палива, і це вплине на ставлення до Путіна, який щойно начебто “переміг” на так званих “виборах президента”.
“Це було б насправді великою проблемою для Путіна. Звичайно, ці проблеми не вплинуть на армію — їй постачатимуть і надалі. Це, очевидно, величезна проблема, і, попри пропаганду й фальшиві вибори, це все одно може негативно вплинути на імідж Путіна”.
До того ж під улари БПЛА ЗСУ потрапляють інші важливі об’єкти, зауважив Рьопке, — це нафтосховища та навіть аеропорти РФ.