Сили оборони України завдяки ударам по резервуарах російських нафтопереробних підприємств зменшили можливості держави-агресора на 900 вильотів стратегічних літаків, повідомив евіаексперт і виробник засобів РЕБ Анатолій Храпчинський в інтерв’ю Українському радіо.
Він розповів, що Україна від самого початку мали високоточні БПЛА, які “активно працювали по НПЗ і призводили або до втрати можливості переробки або до суттєвих пошкоджень, наприклад в Енгельсі”.
“Загальні втрати РФ складають 800 тисяч тонн пального, що дорівнює близько 900 вильотам груп із 21 стратегічного літака Ту-125 і Ту-160. Це ті літаки, які виконують масовані обстріли території України. Тобто ми зменшили їхні спроможності на 900 вильотів завдяки влучанням у ці резервуари”, – пояснив експерт.
Також він зазначив, що в Україні немає єдиного рішення для протидії ворожим керованим авіабомам (КАБам).
“Ми нещодавно отримали NASAMS, які нам обіцяла Канада два роки тому. Якщо нам обіцяють передати 10 IRIS-Т чи 12 систем ППО, то це не означає, що вони одразу стануть на бойове чергування”, – підкреслив авіаексперт.
За його словами, для протидії КАБам “недостатньо тільки посилення авіаційної складової”, потрібно посилювати і наземні системи, “які дозволили б почуватися більш впевнено в повітрі нашій авіації”:
“Додатково потрібно казати про системи, які б дозволили самостійно фіксувати або отримувати розвідувальні дані щодо зльоту, підльоту російських літаків, які мають намір скидати авіаційні бомби”.
Храпчинський наголосив, що немає єдиного рішення для протидії КАБам – “тут має бути комплексний підхід”.