Комітет із нацбезпеки продовжує розглядати правки до законопроєкту про мобілізацію, щоб подати його на голосування до Ради до другого читання. Заступник голови Комітету Єгор Чернєв поділився, що нардепи вирішили щодо демобілізації військових, повідомляють “Українські новини”.
Серед чиновників є розуміння, що військовослужбовці, які перебувають з перших днів повномасштабного російського військового вторгнення, втомилися морально та фізично і їм потрібен тривалий відпочинок.
Тому під час створення нового законопроєкту про мобілізацію враховувалося питання демобілізації. Щоправда, були пропозиції запровадити демобілізацію, тобто звільнення з військової служби для тих захисників, які безперервно на службі провели або 18 чи 36 місяців.
Чернєв поділився, що саме тому, що єдиної думки не було щодо термінів, поки остаточної позиції щодо демобілізації Комітет не має.
Крім того, депутат поділився, що цей блок Комітет відкладав на потім, щоб отримати роз’яснення від Міноборони України та ЗСУ, а також зібрати всі пропозиції, які мають колеги-депутати.
Чернєв також заявив, що є міркування щодо необхідності диференціювати терміни демобілізації залежно від того, де проходить служба бійця — на передовій або в тилу.
За його словами, узгодити точний термін служби може лише Генштаб, який точно знає свої потреби щодо мобілізації та можливості щодо демобілізації.
До речі, перший заступник голови комітету з питань соцполітики та прав захисту ветеранів Михайло Цимбалюк заявив, що термін 36 місяців є дуже довгим.
На думку депутата, треба скоротити його вдвічі. Якщо з 18 місяців боєць 12 перебував у зоні бойових дій, тоді пропонується його демобілізація.