У ЗСУ скептично ставляться до скасування статусу “обмежено придатний” до військової служби під час загальної мобілізації. Так, це рішення несе в собі додаткові корупційні ризики. Також на фронт уже потрапляють люди, які непридатні до ведення бойових дій. Про це в коментарі“Радіо Свобода” розповів письменник, журналіст і військовослужбовець ЗСУ Станіслав Асєєв.
За його словами, невідомо, як військово-лікарська комісія оцінюватиме стан здоров’я призовників.
“Чи будуть вони робити це з якоюсь користю для себе, чи за станом здоров’я. Тому мої побратими ставляться до такого рішення з певною недовірою”, — зазначив він.
Також Асєєв заявив, що на фронті вже зараз опиняються люди, які не готові до ведення бойових дій. Журналіст стикався з такими особисто. Можливо, цю ситуацію якось може виправити новий законопроєкт про мобілізацію.
“Я бачив людину, яка була з вадами зору і її записали в снайпери, це вже майже як анекдот”, — розповів Асєєв.
За його словами, коли він лежав у госпіталі, що перебуває в “учебці”, то лікарі брали в пацієнтів аналізи крові й виявляли гепатити. Хоча хворобу мали виявити ще під час ВЛК.
“Таким людям ставало погано і вони потрапляли в госпіталь”, — розповів Асєєв.
Він також зазначив, що військовослужбовці не бачать нічого поганого в зниженні мобілізаційного віку до 25 років. Так, на думку Асєєва, немає різниці між людиною 27 до 25 років.
“Ключовий момент тут тільки в мотивації. Це та категорія, яку недооцінюють загалом у нашій державі на всіх рівнях: від політичного до військового. Можна навчити будь-яку людину і в 20 років, і в 27, і в 40”, — розповів Асєєв.
Нагадаємо, юрист у питаннях армії та проходження військової служби Олександр Золотухін розповів, що зміниться після скасування в Україні статусу “обмежено придатний”. Станом на зараз в Україні немає офіційного документа, на який можна посилатися для кваліфікації людини як “придатної” або “непридатної”, зазначив експерт.
Також військовослужбовець 59-ї бригади Павло Петриченко заявив, що кожен день відтягування закону про мобілізацію забирає життя на передовій. За його словами, більшість депутатів прагнуть “отримати якісь політичні бали” на законі про мобілізацію і пом’якшити наслідки для людей, які ухиляються від служби.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…