Війна в Україні з використанням дронів призводить до того, що українські оператори ЗСУ можуть отримувати сигнали від дронів ЗС РФ. Один із операторів дронів ЗСУ заявив, що велика кількість безпілотників на одній ділянці фронту призводить до перехоплення картинки з ворожого дрону. Дуже часто таке НП тільки на руку, оскільки очікуєш, куди противник може завдати удару, інформує ресурс Business Insider .
При цьому зараз на лінії фронту в небі так багато дронів, що солдатам часом важко визначити: чи він свій, чи ворожий.
Водночас оператори українських безпілотників зізнаються, що перемикання на ворожий дрон — явище часто.
З одного боку, така ситуація дозволяє визначити місцезнаходження ворожої позиції або дізнатися про плани ворога атакувати той чи інший об’єкт ЗСУ.
Ветеран США, який встиг повоювати в Україні, зізнався, що якщо дрони працюють на одній частоті і знаходяться відносно близько один від одного, сигнали можуть «перехоплюватися».
За словами експерта, за безпілотниками Семюеля Бендетта , зазвичай таке явище не має масового характеру. Однак якщо дізнатися частоту сигналу, можна до нього підключитися цілеспрямовано. Це можуть робити обидві сторони конфлікту. Така ситуація для досвідчених операторів дронів дасть їжу для роздумів: можна визначити тактику противника, маршрут дрона, його дальність польоту, а також швидкість.
Експерт із Корнельського університету Грегорі Фалько заявив, що можливість отримати сигнал від іншого дрона не означає, що ви можете ним керувати: сигнали від операторів на дрони сильно захищені.
За словами Фалька, за бажання можна захистити всі сигнали, проте характер боїв в Україні, де використовується багато дронів, не передбачає виділення часу для покращення захисту того чи іншого безпілотника.