Китайська атомна компанія Astate оголосила про початок масового виробництва першого у світі чипа, здатного виявляти рентгенівське і гамма-випромінювання. Новинка може стати частиною звичайного смартфона, відкриваючи можливість контролю рівня радіації кожному користувачу.
Як повідомляє Interesting Engineering з посиланням на Китайську національну ядерну корпорацію (CNNC), розробка має вражаючі характеристики: чип вимірює потужність дози випромінювання у діапазоні від 100 нанозівертів на годину до 10 мілізівертів на годину. Це означає, що пристрій здатний виявляти навіть дуже малі рівні радіації.
Від смартфонів до моніторингу небезпечних зон
Китайська корпорація повідомляє, що чип можна використовувати для різних цілей: від звичайного контролю радіації у побуті до спостереження за рівнем випромінювання на ядерних реакторах, збройових заводах, у природі або поблизу зон з підвищеною радіацією.
Розмір цього надсучасного пристрою становить всього 15 мм на 15 мм на 3 мм, але за своєю ефективністю він не поступається звичному лічильнику Гейгера-Мюллера.
Компактний та економний
Завдяки малому розміру чип можна легко інтегрувати у смартфони або інші портативні пристрої. Розробники припускають, що його можна буде також встановлювати на безпілотники для оперативного моніторингу радіаційного фону в недоступних місцях. Пристрій споживає всього один міліват потужності, що робить його економічним для використання.
Чип здатний виявляти енергію від 50 кілоелектронвольт до 2 мегаелектронвольт, що дозволяє фіксувати випромінювання широкого спектра.