Ресерч-компанія Incogni провела дослідження з метою визначити, як популярні платформи для спілкування поводяться з даними користувачів. Експерти оцінили 15 месенджерів і соцмереж за п’ятьма ключовими категоріями, включно з порушеннями, збором і зберіганням даних і прозорістю.
Наприклад, популярний в Україні Telegram опинився на 6-у місці рейтингу конфіденційних додатків для спілкування. Навпаки, Facebook було визнано найбільш небезпечним для приватності. Портал TechRadar вибрав найцікавіше з дослідження.
- Reddit (8,9 бала) збирає мінімальну кількість персональних даних. За ним слідують Snapchat (9,99) і Pinterest (10,49).
- Facebook (18,98), Facebook Messenger (16,51) і LinkedIn (16,13) становлять найбільшу загрозу для конфіденційності.
- Instagram, Facebook, Facebook Messenger, YouTube і Discord найдовше зберігають дані користувачів після видалення акаунта.
- LinkedIn і X (колишній Twitter) розкривають найбільше інформації навіть за максимальних налаштувань приватності.
- Facebook лідирує за кількістю юридичних штрафів за порушення конфіденційності своїх користувачів, а LinkedIn – за кількістю витоків даних.
- У Telegram, Reddit, Quora і Discord зафіксовано найменшу кількість витоків, усі вони отримали найвищий бал за цим показником – нуль.
- Telegram виділяється високою швидкістю видалення даних після деактивації акаунта.
- Telegram і Discord пропонують найбільш прозорі та зручні інструменти для управління персональними даними.