Науковці з Китаю досягли революційного прориву в галузі квантово захищеного прямого зв’язку (QSDC), забезпечивши безпрецедентну швидкість і дальність передачі даних. Нова технологія використовує квантові стани фотонів для передачі інформації, що робить її практично невразливою до перехоплення — будь-яке стороннє втручання миттєво змінює квантовий стан сигналу і відразу фіксується, noworries.news
Під час експериментальних випробувань дослідникам вдалося досягти швидкості 2,38 кбіт/с на відстані 104,8 км по стандартному оптоволоконному кабелю. Цей результат суттєво перевищує попередній світовий рекорд 2022 року, який становив лише 0,54 біт/с на 100 км. На коротшій відстані 50,3 км швидкість зросла до 4,08 кбіт/с, що вже можна порівняти з показниками модемів 1990-х років.
Лун Гуйлу, професор Університету Цінхуа та віцепрезидент Пекінської академії квантової інформації, повідомив, що на основі нового протоколу вже створено прототип квантового інтернету. Особливість розробленої методики полягає у використанні тих самих окремих фотонів як для передачі інформації, так і для обміну ключами, а це значно підвищує ефективність та знижує ризик втрати сигналу.
Науковці прогнозують, що найближчим часом зможуть подвоїти або потроїти швидкість передачі даних, а також розширити дальність зв’язку до 150 км і більше, що відкриває перспективи для створення глобальної квантово захищеної мережі, яка охоплюватиме космос, атмосферу, водну та наземну інфраструктуру.