Китайська модель штучного інтелекту від стартапу DeepSeek вперше обійшла ChatGPT, ставши найрейтинговішим безкоштовним додатком, доступним в App Store. Модель також “викликала паніку по всій Кремнієвій долині”.
Про це повідомляє американський телеканал СNBC.
DeepSeek – це маловідома лабораторія штучного інтелекту з Китаю. Її мовні моделі “можуть перевершити найкращі американські аналоги незважаючи на те, що китайські побудовані дешевше і з менш потужними чіпами”, пише сайт каналу.
DeepSeek представила свою модель наприкінці грудня. На її створення пішло всього два місяці і менше 6 мільйонів доларів, при цьому використовувалися старіші чіпи від Nvidia (нагадаємо, новітні, на яких працює американський ШІ, Джо Байден заборонив постачати до Китаю).
Нові розробки Китаю “викликали тривогу щодо скорочення глобального лідерства Америки в галузі штучного інтелекту”. Також вони “поставили під сумнів величезні витрати великих технологічних компаній на створення моделей штучного інтелекту та центрів обробки даних”.
У ряді тестів щодо вирішення математичних завдань та програмування модель DeepSeek перевершила конкурентів, серед яких GPT-4o від OpenAI. А в понеділок компанія випустила модель R1, призначену для міркувань, що також перевершила останню версію OpenAI у багатьох тестах.
Після виходу R1 пішли на зниження ф’ючерси індексів Dow Jones та Nasdaq. А журнал Forbes повідомив про падіння акцій Nvidia. Це пов’язано з тим, що DeepSeek вийшов на ту ж продуктивність із набагато меншими витратами і в більш стислий термін, до того ж використовуючи менш дорогі чіпи. Це може переманити клієнтів у американських компаній.
Генеральний директор Microsoft Сатья Наделла на Всесвітньому економічному форумі в Давосі назвала модель DeepSeek надефективною і закликала “дуже серйозно поставитися до подій у Китаї”.
Також видання зазначає, що це не єдиний китайський ШІ-проект. Є й інші з невеликими вкладеннями та високою продуктивністю.