У більшості європейських шкіл учням не задають домашніх завдань — ані на вихідні, ані в будні, оскільки вважають, що після занять діти мають відпочивати, а не продовжувати навчання вдома. В Україні ж таку практику поки що підтримують здебільшого приватні навчальні заклади, що орієнтуються на європейські методики. У державних школах ситуація протилежна: учні після занять змушені витрачати чимало часу на виконання домашніх завдань, часто до пізнього вечора.
Причини, через які в Україні не впроваджують таку систему, залишаються не зовсім зрозумілими. Якщо ми прагнемо мати освічених і не перенавантажених дітей, варто було б переглянути підходи до навчання, запозичуючи елементи іноземного досвіду, адже навіть такі, здавалося б, невеликі зміни можуть суттєво вплинути на розвиток дітей.
В Україні ситуацію пояснюють так: згідно з рекомендаціями Міністерства освіти і науки, домашні завдання не повинні фіксуватися в класних журналах та задаватися на вихідні, святкові дні й канікули. Це передбачено у методичних рекомендаціях та додатку до наказу про заповнення класних журналів, про що розповів юрист Роман Бондаренко в інтерв’ю «Новій українській школі». Також, за Санітарним регламентом, учням перших двох класів початкової школи домашні завдання не рекомендовані.
Щодо періоду хвороби, нормативи виконання домашніх завдань відсутні. Якщо ж учень може виконувати завдання за станом здоров’я та складність матеріалу дозволяє, він може самостійно працювати вдома.
Нагадаємо, українські школярі витрачають на домашні завдання найбільше часу серед однолітків з інших країн: 23% учнів витрачають на математику більше години, 13% — понад дві години, а 32% виконують завдання до 30 хвилин, ще 33% — до години.
Національний звіт PISA-2022 показує, що учні, які займаються вдома до 30 хвилин або понад дві години, демонструють гірші знання. Проте дослідники зазначають, що на час виконання завдань впливають і обсяг, і організаційні навички. Більше часу, як правило, витрачають ті, хто має слабкіші знання.
На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…
Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…
Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…
Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…