В Україні за новим законом про мобілізацію, який набув чинності 18 травня, список професій, представників яких можуть забронювати, значно розширився. Деякі підприємства можуть забронювати всіх своїх працівників (члени наглядових рад компаній та інших), а деякі — лише певну частину. Чи зміниться цей перелік у липні читайте нижче.
Як пише видання “Телеграф”, у липні перелік громадян, які можуть отримати бронь від мобілізації, відповідає тому, який зазначений у новому законі про мобілізацію. У виняткових випадках можливе впровадження додаткових постанов для окремих категорій громадян. Хто може бути заброньований від мобілізації:
Відстрочка посадовим (службовим) особам надається на строк їх перебування на відповідній посаді територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Також можуть забронювати усіх:
За чинними правилами можна бронювати від мобілізації військовозобов’язаних, які працюють на підприємствах, установах та організаціях, які:
Підприємства, установи, організації, які є сертифікованими операторами протимінної діяльності, матимуть змогу забронювати 100% складу груп або відділень, які безпосередньо проводять розмінування. Відповідні зміни до постанови №76 Кабінет міністрів ухвалив на засіданні 18 червня 2024 року.
«Гуманітарне розмінування території України – одне з ключових завдань, на вирішення якого спрямовані зусилля Уряду та наших міжнародних партнерів. Необхідно якнайшвидше забезпечити безпеку населення на потенційно забруднених мінами територіях та повернути ці землі в економічну експлуатацію. Від цього залежить як економічне зростання в Україні, так і продовольча безпека у світі. Бронювання підготовлених фахівців з розмінування, які працюють в штатах операторів, створить необхідні умови для планомірної роботи з розмінування територій», – розповів заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.
Рішення уряду передбачає бронювання виключно фахівців з розмінування сертифікованого оператора, які входять до складу груп:
Йдеться про цивільних, які пройшли базову підготовку, достатню для пошуку мін та вибухонебезпечних предметів в полях. Такі працівники можуть бути заброньовані, незалежно від військово-облікової спеціальності, віку, військового звання. Бронювання може бути анульоване, якщо оператор протимінної діяльності протягом пів року не здійснює роботи з гуманітарного розмінування. Варто додати, що станом на початок червня в Україні сертифіковано 42 оператори протимінної діяльності. В процесі сертифікації перебуває 53 організації, з яких 31 – урядові. В травні до гуманітарного розмінування були залучені близько 2 тисяч фахівців, ще 1,9 тисячі – до оперативного реагування.
В американському штаті Колорадо двоє малюків у віці 2 та 3 років, які на короткий…
На гірськолижному курорті в Іспанії сталася аварія на підйомнику. Щонайменше відомо про 30 постраждалих. Про це повідомляє The Guardian.…
У неділю, 19 січня, в Україні очікується хмарна погода з проясненнями. Синоптики прогнозують невеликий мокрий…
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…