В Україні дозволили бронювати представників наглядових рад компаній та власників підприємств

В Україні за новим законом про мобілізацію, який набув чинності 18 травня, список професій, представників яких можуть забронювати, значно розширився. Деякі підприємства можуть забронювати всіх своїх працівників (члени наглядових рад компаній та інших), а деякі — лише певну частину. Чи зміниться цей перелік у липні читайте нижче. 

Як пише видання “Телеграф”, у липні перелік громадян, які можуть отримати бронь від мобілізації, відповідає тому, який зазначений у новому законі про мобілізацію. У виняткових випадках можливе впровадження додаткових постанов для окремих категорій громадян. Хто може бути заброньований від мобілізації:

  • керівники міністерств та їх заступники, керівники державних органів, органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України;
  • народні депутати України;
  • судді, судді Конституційного Суду України, члени Вищої ради правосуддя (ВРП), члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,
  • керівник служби дисциплінарних інспекторів ВРП, його заступник, дисциплінарні інспектори ВРП;
  • Уповноважений Верховної Ради України з прав людини;
  • Голова та інші члени Рахункової палати;
  • працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів) Міноборони, Збройних Сил, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Національної гвардії, Держприкордонслужби, Управління державної охорони, апарату МВС та експерти установ експертної служби МВС;
  • дипломатичні службовці, які займають дипломатичні посади, МЗС, а також особи, які мають дипломатичний ранг Надзвичайний і Повноважний Посол;
  • державні службовці, які готують висновки до проєктів нормативно-правових актів, проводять їх фахову, наукову, юридичну експертизу та/або експертизу прийнятих нормативно-правових актів, державні службовці, що безпосередньо виконують функції із забезпечення кібербезпеки, кіберзахисту та безпеки інформаційних технологій, роботи з розроблення програмного забезпечення, адміністрування баз даних, впровадження та підтримки новітніх інформаційно-комунікаційних технологій в органах, що забезпечують діяльність президента України, Верховної ради України та Кабінету міністрів України.

Відстрочка посадовим (службовим) особам надається на строк їх перебування на відповідній посаді територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Також можуть забронювати усіх:

  • кінцевих бенефіціарів критично важливих підприємств,
  • членів наглядових рад компаній, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави. При цьому вартість активів або розмір чистого доходу має перевищувати 200 мільйонів гривень,
  • членів наглядової ради компаній особливо важливих для економіки. Вартість активів має перевищувати 2 мільярда гривень або чистий річний дохід понад 1,5 мільярда гривень,
  • протезистів-ортозистів, техніків-протезистів, інженерів та механіків протезно-ортопедичних виробів за умови виконання не менше 50% норми робочого часу за останні три місяці.

За чинними правилами можна бронювати від мобілізації військовозобов’язаних, які працюють на підприємствах, установах та організаціях, які:

  • виконують мобілізаційні завдання (замовлення),
  • здійснюють виробництво товарів, виконання робіт та надання послуг, необхідних для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань,
  • критично важливі для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Уряд дозволив сертифікованим операторам бронювати 100% саперів, які безпосередньо розміновують території

Підприємства, установи, організації, які є сертифікованими операторами протимінної діяльності, матимуть змогу забронювати 100% складу груп або відділень, які безпосередньо проводять розмінування. Відповідні зміни до постанови №76 Кабінет міністрів ухвалив на засіданні 18 червня 2024 року.

«Гуманітарне розмінування території України – одне з ключових завдань, на вирішення якого спрямовані зусилля Уряду та наших міжнародних партнерів. Необхідно якнайшвидше забезпечити безпеку населення на потенційно забруднених мінами територіях та повернути ці землі в економічну експлуатацію. Від цього залежить як економічне зростання в Україні, так і продовольча безпека у світі. Бронювання підготовлених фахівців з розмінування, які працюють в штатах операторів, створить необхідні умови для планомірної роботи з розмінування територій», – розповів заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.

Рішення уряду передбачає бронювання виключно фахівців з розмінування сертифікованого оператора, які входять до складу груп:

  • нетехнічного обстеження,
  • технічного обстеження,
  • очищення,
  • інспектування,
  • контролю якості.

Йдеться про цивільних, які пройшли базову підготовку, достатню для пошуку мін та вибухонебезпечних предметів в полях. Такі працівники можуть бути заброньовані, незалежно від військово-облікової спеціальності, віку, військового звання. Бронювання може бути анульоване, якщо оператор протимінної діяльності протягом пів року не здійснює роботи з гуманітарного розмінування. Варто додати, що станом на початок червня в Україні сертифіковано 42 оператори протимінної діяльності. В процесі сертифікації перебуває 53 організації, з яких 31 – урядові. В травні до гуманітарного розмінування були залучені близько 2 тисяч фахівців, ще 1,9 тисячі – до оперативного реагування.

Ольга Степанова

Recent Posts

Армія РФ окупувала два селища у Донецькій області, — DeepState

Російські війська окупували село Сокіл та селище Восход Покровського району Донецької області. Про це повідомили аналітики DeepState. "Ворог…

2 хв. ago

Як легко заснути в літню спеку: сім правил, які можуть допомогти

У побуті висока температура, навіть коли люди її не відчувають, за умови довготривалого впливу на…

4 години ago

Психологи назвали 9 речей, які завжди слід тримати в таємниці

Психологи радять не ділитись інформацією про себе. Це делікатний баланс, який дозволяє налагодити зв’язок з іншими,…

4 години ago

Скільки українців уже оновили свої дані у “Резерв+”: відповідь Міноборони

Відповідно до нового закону про мобілізацію, до 16 липня військовозобовʼязані українці мають оновити свої дані,…

4 години ago

Київські чиновники вивезли своїх родичів за кордон за допомогою дітей-сиріт, – Лубінець

Офіс омбудсмена України виявив, що посадовці київських соціальних центрів у березні 2022 року відправили своїх…

4 години ago

“Мобілізаційна валізка”: що потрібно зробити мобілізованому наперед і які речі взяти

Український фотограф та захисник Олександр Заклецький поділився порадами щодо "мобілізаційного валізки" – речей, які стануть у нагоді…

4 години ago