Наприкінці жовтня 2024 року Рада національної безпеки та оборони України під керівництвом Президента Володимира Зеленського провела засідання, на якому обговорили проблему корупції та інших правопорушень під час встановлення інвалідності для посадових осіб державних органів.
У результаті було ухвалено рішення щодо необхідності розробки та реалізації заходів, спрямованих на викорінення зловживань у цій сфері, інформує Стіна.
Докладніше про те, що чиновників перевірять на законність оформлення інвалідності, повідомили у МОЗ.
Повідомляється, що Кабінет Міністрів України схвалив комплексний план дій, спрямований на протидію корупційним схемам у роботі медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).
В рамках реалізації цих заходів Міністерство охорони здоров’я створило міжвідомчу робочу групу, яка візьметься за перевірку обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовим особам.
Основною метою міжвідомчої групи є забезпечення справедливої оцінки рішень МСЕК із залученням експертів провідних профільних установ, таких як Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності в Дніпрі та Науково-дослідний інститут реабілітації осіб з інвалідністю у Вінниці.
Ключові завдання робочої групи включають:
До складу робочої групи увійшли представники ключових міністерств та відомств:
Станом на кінець листопада 2024 року міжвідомчою групою сформовано перелік із 1695 посадових осіб із понад 30 державних органів, справи яких підлягають експертизі. Серед них:
Список продовжує зростати завдяки надходженню нових даних від правоохоронних органів.
Перевірки триватимуть у найближчі місяці. У разі виявлення необґрунтованих рішень МСЕК вони підлягають перегляду відповідно до постанови Кабінету Міністрів №1317 від 3 грудня 2009 року.
Для оптимізації процесу перевірки було внесено зміни до роботи центральних структур. Наразі функції Центральної МСЕК передані оновленій Центральній медико-соціальній експертній комісії, що діє на базі Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності у Дніпрі.
Згідно із затвердженим урядом законопроєктом, МСЕК у її поточному вигляді буде ліквідовано до 1 січня 2025 року.
Замість неї почнуть працювати експертні команди, які складаються з лікарів-практиків, які будуть проводити оцінку функціонування людини в повсякденному житті.
Реалізація нових підходів у встановленні інвалідності спрямована не лише на боротьбу з корупцією, а й гармонізацію системи медико-соціальної експертизи з європейськими стандартами.
Ці заходи дозволять підвищити рівень довіри громадян до державних структур та покращити якість послуг.
Задньопривідні автомобілі поступово стають менш поширеними, ніж моделі з переднім і повним приводом, але залишаються…
Міністерство внутрішніх справ Німеччини повідомило, що на тлі зростання напруженості у відносинах з Росією у…
Попри війну, побутові споживачі в Україні мають оплачувати комунальні послуги. Зокрема, необхідно платити за газ, світло,…
У ніч на 26 листопада російські загарбники вдарили по електроінфраструктурі Тернополя. Через це в місті…
Часник можна вирощувати не лише на городі. Доволі успішно він росте й на підвіконні. Для…
Європейські партнери посилять військову підтримку України. Про це в понеділок, 25 листопада, заявив міністр оборони…