Керівникам МСЕК, які потрапили у корупційні скандали з килимами грошей і величезною кількістю елітного майна та автівок як в Україні, так і закордоном, не загрожує конфіскація їхніх активів. Річ у тім, що зобов’язання декларувати свої статки у них виникло лише у 2023 році, тому під конфіскацію їхні “чесно набуті” квадратні метри, автомобілі й гроші не потраплять. Голова НАЗК Віктор Павлущик 26 жовтня пояснив, що максимум, який їм загрожує, – відповідальність за недостовірне декларування.
Очільник Національного агентства з питань запобігання корупції Віктор Павлущик пояснює, що керівників МСЕК можна також притягнути до відповідальності за підозрами у незаконному збагаченні та набутті необґрунтованих активів. Утім, конфіскувати у них майно – юридично неможливо.
“Відповідно до чинного законодавства, представників МСЕК можна притягнути до відповідальності лише за недостовірне декларування. Є ще два інших елементи – це незаконне збагачення і необґрунтовані активи, як елементи фінансового контролю”, – пояснив він.
За словами Павлущика, навіть для того, щоб керівники МСЕК отримали співмірне з їхніми злочинами покарання за незаконне збагачення та підозрілі активи, слід змінювати як Кримінальний, так і Цивільно-процесуальний кодекси України. Такі зміни, за його словами, вже готуються. Утім, коли вони реально запрацюють – питання риторичне.
Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…
Генерал-лейтенант ЗС РФ Андрій Гурульов заявив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для удару…
На борту пасажирського літака, який летів з Мілуокі до Далласа (США) стався дивний інцидент. Буйний пасажир авіакомпанії…
Виявилося, що фастфуд, алкоголь та солодощі негативно впливають на вироблення тестостерону та здатні призвести до…
Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…