Деякі студентки мають стати на військовий облік у Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Проте це потрібно робити не одразу після початку навчання, а наприкінці. Що стосується абітурієнток і студенток, що тільки почали навчання, то такого обов’язку у них немає, навіть якщо майбутня професія передбачає постановку на військовий облік.
Про це повідомив начальник відділу військового обліку Харківського обласного ТЦК Любомир Хомицький у коментарі Суспільному. За словами представника ТЦК, студентки, які навчаються у медичних або фармацевтичних закладах, повинні знати, що обов’язок ставати на військовий облік виникає лише після завершення навчання.
Хомицький зазначив, що якщо жінка отримує диплом медичної або фармацевтичної спеціальності, вона повинна стати на військовий облік. Він підкреслив, що на тих, хто лише розпочинає навчання, цей обов’язок не поширюється. А студенткам, які не закінчують медичні чи фармацевтичні навчальні заклади, ставати на військовий облік не потрібно.
Військовий облік для жінок: що зміниться з 1 жовтня 2024 року
До 1 жовтня жінки, чиї спеціальності підпадають під перелік військовозобов’язаних, мають стати на військовий облік, повідомив народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. Жінок, які підпадають під військовий облік, визначатимуть за їх дипломом. Тобто це не ті, які працюють не за спеціальністю, а ті які мають відповідний документ, якій підтверджує їхній рівень кваліфікації.
Міністерство оборони України оприлюднило перелік спеціальностей, що підпадають під військовий облік, де є сім основних професій і 14 спеціальностей. Зокрема, жінки, що працюють у сферах телекомунікації, медицини, науки, харчової та хімічної технології, біології тощо.