Під час мобілізації в Україні правоохоронці мають право затримувати деяких громадян та примусово доставляти їх до військкоматів. Тоді як цього не можуть робити самі представники ТЦК та СП. Детальніше про це розповідає видання “РБК-Україна”.
Затримувати громадян та доставляти їх до ТЦК та СП можуть лише правоохоронці. Таких прав не мають уповноважені представники військкоматів. Згідно з постановою Кабміну від 16.05.2024 року №560, під час воєнного стану співробітники військкоматів вживають заходів разом із поліцейськими до адмінзатримання та доставлення чоловіків до ТЦК, які відмовилися від отримання повістки чи порушили правила військового обліку.
Так, адмінзатримання громадянина правоохоронцем може відбуватися у присутності представників ТЦК. Крім цього, не заборонено доставляти затриманого чоловіка до військкомату на транспорті ТЦК за умови присутності правоохоронця.
Згідно з українським законодавством, мобілізаційні заходи включать призов військовозобовʼязаним громадянам на військову службу, направлення їх на проходження ВЛК, вручення мобілізаційних розпоряджень або “бойових повісток”.
Нагадаємо, деякі категорії громадян можуть отримати відстрочку від призову до лав ЗСУ. В разі добровільної мобілізації чоловіки не можуть проходити службу лише за місцем проживання.
За останні тижні вартість яєць в українських супермаркетах різко зросла: середня ціна за десяток зросла…
Найнебезпечнішим моментом під час польоту є захід літака на посадку. Про це розповіла аналітикиня CNN з транспорту…
Від депресії страждають мільйони людей по всьому світу, і багато хто з них намагається знайти ефективний засіб…
В Україні виявили правопорушення в нарахуваннях оплати за комунальні послуги. Що чекає на споживачів. Українцям…
Мобілізовані ФОПи заборгували майже 30 мільйонів гривень податків. Про це повідомив голова Державної податкової служби…
Частина пенсіонерів втратить доплати до пенсійних виплат. Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову. Деякі українці…