Український уряд виключив норму, згідно з якою жінки-медики або фармацевти, які не мають військово-облікових документів, могли влаштовуватися на роботу до кінця 2026 року як невійськовозобов’язані. Про це пише “Судово-юридична газета”.
Зазначається, що відповідні зміни було внесено постановою Кабінету міністрів від 16 травня №563.
Виключена норма передбачала, що жінки, які здобули профільну освіту за медичним або фармацевтичним фахом і які не перебували на військовому обліку в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, тобто не отримували військово-обліковий документ, могли працевлаштовуватися за фахом як невійськовозобов’язані до кінця 2026 року.
Водночас чинними залишаються норми, за якими керівники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій повинні повідомляти “військкоматам” про жінок, які працюють у них, отримали медичну освіту і не перебувають на військовому обліку.
Непрацевлаштовані жінки самостійно прибувають до відповідного ТЦК з метою взяття їх на військовий облік.
Жінки, які мають спеціальність або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я і віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних на загальних засадах за їхнім бажанням.
Нагадаємо, з 18 травня жінки-медики в обов’язковому порядку мають стати на військовий облік. Мобілізувати жінку до лав ЗСУ під час воєнного стану можуть тільки на добровільній основі. Облік людей із медспеціальностями потрібен для того, щоб Генштаб ЗСУ розумів, яка кількість медиків є в резерві.