Мобілізація – це важливий процес щодо організації та забезпечення обороноздатності держави. Саме тому процес мобілізації в Україні триває понад 2 роки – з моменту початку повномасштабного вторгнення росії до України, яке відбулося 24 лютого 2022 року.
Українська влада розуміє і приймає той факт, що всі військовозобов’язані чоловіки не можуть воювати. Адже необхідно тримати ще й економічний фронт країни – підприємство має продовжувати працювати, бізнес має розвиватися, український тил має бути забезпечений усім необхідним для того, щоби покривати потреби тих, хто на фронті. Саме тому держава визначила таке поняття, як бронювання від мобілізації.
Суть цього процесу полягає в тому, що держава не закликає до військової служби людей, які працюють на критично важливих підприємствах України. Таких людей заброньовано державою “особисто” для забезпечення потреб українських військових на фронті, а також у тилу.
Раніше забронювати співробітника могло лише підприємство. І це була та ще паперова тяганина. Але тепер навіть забронювати співробітника від мобілізації можна через мобільний додаток Дія.
На даний момент бронювання у “Дії” доступне для керівників критичних підприємств.
Як оформити броню через додаток “Дія”:
- Керівники держпідприємств та компаній подають списки військовозобов’язаних на бронювання та підтверджують заяву електронним підписом.
- Система автоматично перевіряє у режимі онлайн, чи є підприємство критично важливим, чи співробітник офіційно працевлаштований, а також дані з реєстру “Оберіг”.
- “Дія” надішле оповіщення керівнику про результат розгляду заяви протягом доби.
- Якщо керівник отримає відповідну відповідь системи, у працівника оновиться інформація в додатку “Резерв+”.
Важливо розуміти, що якщо керівник підприємства подав списки на бронювання в режимі офлайн, але ще не отримав відповіді за даною заявою, то тільки тоді можна спробувати оформити бронювання через програму “Дія”.