Уникнути холодів та блекаутів: як українцям перезимувати в Європі — план дій від документів до житла та роботи

З наближенням зими в Україні все більше людей розглядають можливість тимчасової евакуації до країн ЄС через ймовірні проблеми з опаленням та енергетикою. Однак, багато хто з тих, хто збирається виїхати, планує повернутися вже навесні. Постає питання: чи є сенс займатися оформленням статусу біженця, якщо виїжджаєш лише на три-чотири місяці?

Експерти впевнені: оформлювати статус тимчасового захисту необхідно навіть тим, хто планує перебувати за кордоном лише кілька місяців. Офіційний статус надає право на соціальну допомогу, можливість працевлаштування та доступ до медичних послуг.

“Оформлення тимчасового захисту – це ключ до безпеки та стабільності під час перебування за кордоном, навіть якщо це лише короткострокова евакуація”, – зазначає Мар’яна Семенюк, директорка з рекрутації СНД EWL. Вона радить ще з України підготувати всі необхідні документи та звернутися до організацій, які можуть допомогти у цьому процесі.

Українські біженці в Німеччині, скріншот: YouTube

Для тих, хто вже вирішив евакуюватися, важливо заздалегідь спланувати всі кроки. Це стосується як оформлення документів, так і пошуку житла та роботи. Важливо знати, що час оформлення статусу біженця може варіюватися від країни до країни. Наприклад, у Польщі або країнах Балтії цей процес відбувається швидше, ніж у Західній Європі.

“У таких країнах, як Естонія, краще заздалегідь записатися на прийом до відповідних органів, адже черга може бути дуже довгою”, – радить Олена Антонів, рекрутерка з працевлаштування в Естонії. Також вона зазначає, що варто заздалегідь шукати житло, оскільки це дозволить уникнути проблем після приїзду.

Для тих, хто планує працювати за кордоном, важливо почати процес пошуку ще до виїзду. Багато компаній з працевлаштування допомагають не лише з роботою, але й з житлом. У деяких випадках житло може надаватися безкоштовно на час оформлення документів.

Щоб встигнути за три місяці знайти роботу та забезпечити собі стабільний дохід, потрібно діяти активно ще до виїзду з України. Звернення до фахівців з працевлаштування та міграційних служб допоможе уникнути труднощів і дозволить швидко адаптуватися в новій країні.

Романчук Микола

Recent Posts

Голодний чоловік помер через заморожений бургер: що сталося

Голодний чоловік помер після того, як випадково вдарив себе ножем, намагаючись розрізати два заморожених бургери.…

2 години ago

Відома супермодель закликає всіх носити “брудні штани” заради порятунку планети (фото)

Британська супермодель і акторка Лілі Коул хоче, щоб люди перестали кидати штани, сорочки та сукні…

2 години ago

У туристичному містечку на Закарпатті воєнкоми в балаклавах відкрили вогонь по цивільних

Черговий конфлікт між цивільними та працівниками ТЦК стався на Закарпатті. Відео конфлікту опублікували місцеві телеграм-канали,…

3 години ago

В Україні подорожчає хліб: експерт пояснив причини

В Україні ціни на хліб найближчими місяцями можуть підскочити. Така тенденція пояснюється подорожчанням сировини та електроенергії. "Насамперед,…

3 години ago

Соціальні виплати хочуть припинити: у чому причина

Кабінет Міністрів оголосив, що соціальні стандарти, в тому числі прожитковий мінімум, у 2025 році залишаться…

3 години ago

Жінка чотири години боролася з величезним пітоном, який намагався її вбити – фото

У Таїланді врятували жінку після чотиригодинного нападу пітона. Про це повідомляє Metro. 64-річна Арром Арунрой після вечері…

3 години ago