З наближенням зими в Україні все більше людей розглядають можливість тимчасової евакуації до країн ЄС через ймовірні проблеми з опаленням та енергетикою. Однак, багато хто з тих, хто збирається виїхати, планує повернутися вже навесні. Постає питання: чи є сенс займатися оформленням статусу біженця, якщо виїжджаєш лише на три-чотири місяці?
Експерти впевнені: оформлювати статус тимчасового захисту необхідно навіть тим, хто планує перебувати за кордоном лише кілька місяців. Офіційний статус надає право на соціальну допомогу, можливість працевлаштування та доступ до медичних послуг.
“Оформлення тимчасового захисту – це ключ до безпеки та стабільності під час перебування за кордоном, навіть якщо це лише короткострокова евакуація”, – зазначає Мар’яна Семенюк, директорка з рекрутації СНД EWL. Вона радить ще з України підготувати всі необхідні документи та звернутися до організацій, які можуть допомогти у цьому процесі.
Для тих, хто вже вирішив евакуюватися, важливо заздалегідь спланувати всі кроки. Це стосується як оформлення документів, так і пошуку житла та роботи. Важливо знати, що час оформлення статусу біженця може варіюватися від країни до країни. Наприклад, у Польщі або країнах Балтії цей процес відбувається швидше, ніж у Західній Європі.
“У таких країнах, як Естонія, краще заздалегідь записатися на прийом до відповідних органів, адже черга може бути дуже довгою”, – радить Олена Антонів, рекрутерка з працевлаштування в Естонії. Також вона зазначає, що варто заздалегідь шукати житло, оскільки це дозволить уникнути проблем після приїзду.
Для тих, хто планує працювати за кордоном, важливо почати процес пошуку ще до виїзду. Багато компаній з працевлаштування допомагають не лише з роботою, але й з житлом. У деяких випадках житло може надаватися безкоштовно на час оформлення документів.
Щоб встигнути за три місяці знайти роботу та забезпечити собі стабільний дохід, потрібно діяти активно ще до виїзду з України. Звернення до фахівців з працевлаштування та міграційних служб допоможе уникнути труднощів і дозволить швидко адаптуватися в новій країні.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…