Уникнути холодів та блекаутів: як українцям перезимувати в Європі — план дій від документів до житла та роботи

З наближенням зими в Україні все більше людей розглядають можливість тимчасової евакуації до країн ЄС через ймовірні проблеми з опаленням та енергетикою. Однак, багато хто з тих, хто збирається виїхати, планує повернутися вже навесні. Постає питання: чи є сенс займатися оформленням статусу біженця, якщо виїжджаєш лише на три-чотири місяці?

Експерти впевнені: оформлювати статус тимчасового захисту необхідно навіть тим, хто планує перебувати за кордоном лише кілька місяців. Офіційний статус надає право на соціальну допомогу, можливість працевлаштування та доступ до медичних послуг.

“Оформлення тимчасового захисту – це ключ до безпеки та стабільності під час перебування за кордоном, навіть якщо це лише короткострокова евакуація”, – зазначає Мар’яна Семенюк, директорка з рекрутації СНД EWL. Вона радить ще з України підготувати всі необхідні документи та звернутися до організацій, які можуть допомогти у цьому процесі.

Українські біженці в Німеччині, скріншот: YouTubeУкраїнські біженці в Німеччині, скріншот: YouTube
Українські біженці в Німеччині, скріншот: YouTube

Для тих, хто вже вирішив евакуюватися, важливо заздалегідь спланувати всі кроки. Це стосується як оформлення документів, так і пошуку житла та роботи. Важливо знати, що час оформлення статусу біженця може варіюватися від країни до країни. Наприклад, у Польщі або країнах Балтії цей процес відбувається швидше, ніж у Західній Європі.

“У таких країнах, як Естонія, краще заздалегідь записатися на прийом до відповідних органів, адже черга може бути дуже довгою”, – радить Олена Антонів, рекрутерка з працевлаштування в Естонії. Також вона зазначає, що варто заздалегідь шукати житло, оскільки це дозволить уникнути проблем після приїзду.

Для тих, хто планує працювати за кордоном, важливо почати процес пошуку ще до виїзду. Багато компаній з працевлаштування допомагають не лише з роботою, але й з житлом. У деяких випадках житло може надаватися безкоштовно на час оформлення документів.

Щоб встигнути за три місяці знайти роботу та забезпечити собі стабільний дохід, потрібно діяти активно ще до виїзду з України. Звернення до фахівців з працевлаштування та міграційних служб допоможе уникнути труднощів і дозволить швидко адаптуватися в новій країні.

Романчук Микола

Recent Posts

Прийти в ТЦК і захопити з собою адвоката? Як діяти, коли анулювали бронь

Якщо у чоловіка, якого забронювало підприємство, забрали бронь, то йому потрібно перевірити статус роботодавця, звернутись до…

14 хв. ago

«Контракт 18-24»: повний перелік бригад, до яких можна долучитися

Тепер є можливість підписати контракт, обравши бригаду із Сухопутних військ, Військово-морських сил, Десантно-штурмових військ, Сил…

26 хв. ago

Нардеп Олексій Кучеренко пояснив, чому Подільський міст є символом корупції

Подільський міст у Києві можна вважати пам'ятником корупції. Під час будівництва цього об'єкта розікрали понад 153 мільйони…

49 хв. ago

Мобілізація 50+: що готують ТЦК українцям передпенсійного віку

Оскільки воєнний стан залишається чинним на всій території України, загальна мобілізація триває. Усі чоловіки віком…

1 годину ago

Нанопластик із води та їжі може привести до інсульту

Нанопластик потрапляє в організм людини із їжею та водою, а не тільки з пакування. Пластик через океан…

2 години ago

На пенсійний картці буде по нулях: пенсіонерам дали час до 31 числа, інакше залишаться без копійки

В Україні запроваджено новий порядок виплати пенсій для внутрішньо переміщених осіб, жителів тимчасово окупованих територій…

2 години ago