У ніч на 18 травня – день, коли набув чинності новий закон про мобілізацію в Україні й сотні тисяч військовозобов’язаних чоловіків та жінок мають оновити свої військо-облікові дані – у Міноборони запустили спеціальний додаток для військовозобов’язаних, призовників та резервістів під назвою Резерв+.
Про запуск нового додатку розповів радник міністра оборони Кирило Тимошенко у Telegram. Він додав, що додаток вже можна завантажити усім охочим. Це можна зробити двома способами: для операційної системи IOS можна звантажити тут, а для користувачів Android його можна за цим посиланням.
Утім одразу після запуску Резерв+, користувачі почали масово повідомляти, що додаток важко знайти, завантажити, що він або не працює, або ж працює з доволі великими збоями. Під ранок 18 травня ситуація із застосунком значно покращилась. Принаймні у ньому вже можна авторизуватись. Так, нардеп Максим Бужанський каже, що зміг залогінитись у додатку лише із шостої спроби. Додаток неможливо знайти за прямим посиланням і працює він зі збоями.
“Так закінчилася шоста спроба авторизуватися у горезвісному додатку міноборони Резерв+. Сам додаток вдалося знайти в гуглмаркеті тільки за допомогою посилання на Українську Правду, прямо не знайшов ніяк. Якщо його робили ті самі легендарні айтішники, яких потрібно бронювати за будь-яку ціну, то букмекери та кур’єри Глобо реально тут краще впоралися б і потрібнішими виявилися”, – пише Бужанський.
Нардеп Олександр Федієнко пише, що не зміг активувати додаток. Депутат також підтверджу, що застосунок працює зі збоями. Спроба авторизуватися через банк дає збій.
“Спробував перевірити роботу додатку. На жаль, навіть активувати додаток я не зміг. Судячи з усього банківська інфраструктура не витримує ту кількість запитів, яка зараз йде. Та на кроці щодо підтвердження bank id дає збій”, – пише Федієнко.
Ближче до 07:30 ранку 18 травня користувачі почали писати, що робота додатка покращилася. Так, юрист-міжнародник Олександр Калініченко повідомив, що додаток працює у демоверсії.
“Резерв+ таки запрацював на збір інформації хоч і в демоверсії, сподіваюсь на швидке впровадження електронного військового квитка. Застосунок був конче потрібний ще до повномасштабки, про що писав неоднократно”, – повідомив він.
Водночас, застосунок для оновлення даних військовозобовʼязаних поки неможливо скачати в деяких країнах ЄС. Імовірно, через велику кількість користувачів.
Навіщо запустили Резерв+?
З 18 травня набув чинності оновлений закон про мобілізацію. Усі військовозобов’язані чоловіки віком 18-60 років протягом 60 днів повинні оновити свої облікові дані, включаючи номер телефону, e-mail та фактичне місце проживання. Кінцевий термін – 16 липня включно.
Під час оновлення даних направлення на військово-лікарську комісію не видаватиметься, але його можуть виписати в подальшому.
Оновити дані можна в Центрах надання адміністративних послуг або у військових комісаріатах. У другому випадку, крім виписки з реєстру, вносять відмітку про оновлення даних у військовий квиток (вклеюють штрих-код).