Куплений статус відберуть: як влада планує “вилікувати” інвалідів

Новий закон про мобілізацію передбачає доручення уряду та правоохоронним органам перевірити обґрунтованість рішень Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) щодо встановлення інвалідності громадянам другої та третьої груп інвалідності.

Про те, як відбуватимуться перевірки, розповіли експерти.

За словами члена комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки ВРУ Федора Веніславського, до другого та остаточного читання законопроєкту №10449 норма щодо повторної Військово-лікарські комісії (ВЛК) не дійшла. Точніше, дійшла, однак у дещо зміненому вигляді. Вирішили перевірити рішення МСЕК. Оскільки, якщо людина придбала після початку війни статус інваліда для уникнення мобілізації, то це потрібно виправити.

“Це думка, у принципі, вірна. Адже чимало чоловіків, які до повномасштабної війни з Росією були цілком здоровими, після оголошення воєнного стану раптово стали інвалідами. І, відповідно, непридатними для мобілізації. А це якось підозріло. Порушення прав інвалідів не буде. Але особисто я вважаю так: якщо людина купила собі статус інваліда, щоб уникнути мобілізації, це має бути виправлено”, – пояснив він.

Як зазначила колишня директорка Центру надання безкоштовної вторинної правової допомоги Наталка Костишин, йдеться про перевірку обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності чоловіків 25-55 років, які після 24 лютого 2022 року вперше отримали інвалідність другої та третьої груп.

“Крім тих, кому інвалідність встановлена за результатами захворювань та поранень, отриманих під час захисту України, а також в разі відсутності кінцівки, одного з парних органів, наявності онкологічного захворювання. Одним словом, через явні порушення здоров’я“, – уточнила вона.

Оновлена норма скоротить навантаження на ВЛК, оскільки тих, хто отримав інвалідність за рішенням МСЕК, менше, ніж тих, хто просто був визнаний непридатним до служби.

Тепер уряд повинен доручити МОЗ внести правки у відповідні Положення, що регулюють діяльність МСЕК. Правоохоронні органи підключаться, коли будуть виявлені неправомірні рішення МСЕК.

Так має бути в ідеалі, однак, як буде насправді – поки що невідомо, додала юристка.

Ольга Степанова

Recent Posts

Дружина українського міністра пише еротичні романи та отримала президентський літературний грант

Дружина міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Германа Сметаніна, Влада Холод, займається написанням еротичних…

3 хв. ago

Які речі в гардеробі повинна мати кожна дівчина весною-літом 2025

З приходом теплих днів кожна з нас прагне оновити свій гардероб, зробити його легким, свіжим…

7 хв. ago

В Україні з обігу виводять популярну банкноту: чим її замінять

В Україні виведуть з обігу деякі банкноти. Про це повідомила пресслужба Нацбанку. Національний банк України відзначив скорочення обсягу…

20 хв. ago

Можуть бути поруч в магазині: європейців попередили про російських агентів-вбивць

Європейці, які відвідують місцеві магазини, можуть опинитися пліч-о-пліч із небезпечним російським агентом, застерігають експерти. За…

22 хв. ago

Похолодання, сніг та вітер: синоптикиня Діденко повідомила, де чекати удару стихії

Погіршення погоди очікується в Україні найближчими вихідними. Про це попереджає синоптикиня Наталка Діденко. За її словами, похолодання…

24 хв. ago

Вашингтон заборонив своїм службовцям секс і стосунки з китайцями

Американська влада заборонила державним службовцям США у Китаї, а також їхнім родичам і підрядникам із…

26 хв. ago