З початком повномасштабної війни мобілізація стала частиною життя в Україні, але разом із нею прийшло і безліч правових нюансів, із якими громадяни стикаються часто несподівано. Один із них — штрафи від ТЦК за неявку на виклик, які нерідко накладаються разом із арештом майна. Багато хто дізнається про ці санкції вже тоді, коли виконавча служба блокує їхні банківські рахунки.
Адвокат Ігор Січеславський у TikTok пояснив, що робити, якщо вас торкнулася така ситуація. За його словами, багато українців вперше чують про ухвалу від ТЦК вже тоді, коли у додатку “Дія” з’являється повідомлення про виконавче провадження. Часто це трапляється через те, що повістка відправлялася на стару адресу або просто не дійшла до отримувача. І ось — людина не з’являється до ТЦК протягом 7 днів, після чого оформлюється адміністративна постанова про штраф і арешт, пише Стіна.
Перший крок, який радить адвокат, — звернутися до державного виконавця або безпосередньо до ТЦК, щоб отримати копію ухвали про штраф. Вона буде потрібна для подання запиту до суду з вимогою скасувати цю ухвалу.
Але тут є важливий момент: на це у вас є лише 10 днів від моменту отримання виконавчого провадження у додатку “Дія”. Якщо цей термін уже вийшов, доведеться подати додаткову заяву до суду з проханням продовжити термін оскарження, зазначивши, що дізналися про ухвалу тільки з “Дії”. У пакеті документів також слід подати прохання про зупинення адміністративного провадження.
Що робити, якщо рахунки вже арештовані? У такому разі треба подати додаткову позовну заяву, в якій вимагати повернення суми штрафу, виконавчого збору та витрат на провадження з бюджету.
@advokat_sicheslav #адвокат #суд #тцк #влк #військовозобовязані #мобілізація #поліція #оновленняданихвтцк #розшук #штраф #210 ♬ оригинальный звук – advokat_sicheslav