Вранці 15 листопада, близько 8:50, у популярному Telegram-каналі з’явилося відео, яке миттєво викликало широкий суспільний резонанс. На кадрах зафіксовано, як чоловік у військовій формі відкриває вогонь у бік іншого чоловіка. Інцидент швидко привернув увагу правоохоронців та Міністерства оборони України.
Як стало відомо від Головного управління Нацполіції Київської області, ТЦКашнику, який здійснив постріли, загрожує до 7 років позбавлення волі. Інцидент трапився біля одного з підприємств у селищі Щасливе на Київщині, де група оповіщення на завдання територіального центру комплектування (ТЦК) проводила перевірку документів чоловіків, що могли підпадати під військовий облік, пише Стіна.
Під час перевірки водій зупиненого автомобіля показав необхідні документи, але пасажир раптом вибіг із машини й кинувся тікати на територію підприємства. Саме тоді один із представників добровольчого формування територіальної оборони вирішив наздогнати втікача. Не довго думаючи, він зробив два постріли в повітря з пістолета, призначеного для стрільби гумовими кулями. На щастя, ніхто не постраждав, однак дії стрільця стали предметом уваги правоохоронців і Міністерства оборони.
Поліція на місці події вилучила зброю, з якої було здійснено постріли, та стріляні гільзи. Поведінку представника добровольчого формування кваліфікували за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство із застосуванням зброї), що передбачає до 7 років в’язниці.
Уточнюється, що стрілець не був штатним співробітником ТЦК, а представляв добровольче формування та діяв “за власною ініціативою”, що ставить додаткові питання щодо правомірності його дій. Проте у Міноборони зазначили, що чоловік все ж таки був частиною ТЦК. Відомство також підтвердило, що наразі триває службова перевірка, під час якої Головна інспекція Міністерства оборони вивчає обставини події, зокрема правомірність застосування зброї представником групи оповіщення.
Інцидент спричинив бурхливе обговорення в соцмережах та ЗМІ. Багато користувачів обурені тим, що зброю використовують у таких ситуаціях, особливо коли не було жодної реальної загрози життю та здоров’ю. Інші ж наголошують на необхідності чіткішого регламенту для дій працівників ТЦК і добровольчих формувань, аби уникнути подібних інцидентів у майбутньому.