Українським суддям дозволять використовувати ШІ під час роботи

Судді зможуть використовувати штучний інтелект під час професійної діяльності. Відповідна стаття під номером 16 додана у нову редакцію Кодексу суддівської етики 9 вересня. 

У новій редакції Кодексу запропоновано зазначити, що: «Використання суддею технологій штучного інтелекту є допустимим, якщо це не впливає на незалежність та неупередженість судді, не стосується оцінки доказів і процесу ухвалення рішень та не порушує вимог законодавства».

Таким чином, українські судді зможуть використовувати програми зі штучними інтелектом для підготовки судових рішень, пошуку релевантної судової практики та аналізу необхідної інформації.

США, Британія та Брюссель збираються підписати унікальну угоду щодо використання ШІ

Три основні західні юрисдикції, що розробляють технології штучного інтелекту (ШІ), готуються підписати перший міжнародний договір щодо використання ШІ. Передбачається, що угода буде юридично обов’язковою для виконання усіма сторонами. Це відбувається на тлі занепокоєння компаній про те, що національні регуляторні розбіжності можуть гальмувати інновації.

Як повідомляє Financial Review, США, ЄС та Велика Британія підпишуть Конвенцію Ради Європи щодо ШІ, яка наголошує на правах людини та демократичних цінностях у регулюванні державних і приватних систем. Проєкт конвенції розробляли понад два роки більше ніж 50 країн, включаючи Канаду, Ізраїль, Японію та Австралію.

Документ зобов’язує підписантів нести відповідальність за будь-які шкідливі та дискримінаційні наслідки застосування ШІ. Крім того, конвенція вимагає, щоб результати роботи таких систем відповідали правам на рівність та конфіденційність, а постраждалі від порушень прав, пов’язаних з ШІ, мали можливість звернутися за юридичною допомогою.

“З такими швидкими темпами інновацій, як у випадку ШІ, надзвичайно важливо зробити цей перший глобальний крок. Це перша глобальна угода з реальними юридичними наслідками, і вона об’єднує дуже різнорідну групу країн”, – зазначив міністр науки, інновацій і технологій Великої Британії Пітер Кайл.

Хоча договір називається “юридично обов’язковим”, критики зазначають, що в ньому не передбачено санкцій, таких як штрафи. Дотримання вимог контролюватиметься переважно через моніторинг, що є відносно слабкою формою виконання.

Дмитрук Андрій

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

58 хв. ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

1 годину ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

1 годину ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

1 годину ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

2 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

2 години ago