Українцям розповіли, що потрібно знати призовникам про військовий облік у 2025 році.
Про це пише “Хвиля”.
В Україні всі 17-річні юнаки зобов’язані пройти первинний військовий облік у ТЦК та СП. Цей процес не пов’язаний із мобілізацією, однак без такої реєстрації неможливо вступити до університету чи отримати базові державні послуги.
Наразі процедура спрощена — медогляд не обов’язковий, а зареєструватися можна через застосунок “Резерв+”. Важливо врахувати, що за ухилення від обліку передбачено штраф до 25,5 тисяч гривень.
Військова реєстрація обов’язкова для чоловіків віком від 16 до 25 років, якщо в них немає офіційних підстав для звільнення. Після реєстрації юнака закріплюють за призовною дільницею, і його дані вносять до реєстру “Оберіг”.
У поточному 2025 році реєстрація триває з 1 січня по 31 липня. Школярі можуть зареєструватися в ТЦК за місцем навчання або проживання. Онлайн-реєстрація через “Резерв+” доступна навіть для тих, хто перебуває за кордоном.
Іноді школи централізовано направляють учнів до ТЦК, однак це не є обов’язковим — юнак може стати на облік онлайн або самостійно прийти до ТЦК до 31 липня.
Також зверніть увагу, що за несвоєчасну постановку на облік можна отримати штраф від 17 до 25,5 тисяч гривень.
Однак не штрафуватимуть тих, хто не зміг стати на облік з поважних причин:
Окрім школярів, на облік до 25 років повинні стати також:
Щоб стати на військовий облік, необхідно подати до ТЦК такі документи:
Після подачі заяви заводиться особова справа, а дані вносяться до реєстру “Оберіг”.
Раніше під час постановки на облік одночасно проводили медогляд. Наразі він не обов’язковий. Його потрібно пройти у 25 років (при мобілізації) або раніше — за добровільного вступу до армії.
Після реєстрації юнак отримує перший військово-обліковий документ — приписне посвідчення. Під час воєнного стану цей документ потрібно мати при собі у фізичному або електронному вигляді (через застосунок “Резерв+”).
Представники ТЦК, поліція чи прикордонники мають право перевіряти наявність цього документа. Посвідчення також необхідне для вступу до ЗВО, працевлаштування чи перетину кордону.
Після постановки на облік призовнику роз’яснюють його права й обов’язки, які він має виконувати згідно з постановою Кабміну, зокрема:
Юнаки до 18 років можуть вільно виїжджати за кордон за наявності приписного. Дані залишаються в реєстрі навіть після виїзду.
Із квітня 2024 року дозволено виїзд студентам 18–22 років на навчання за кордон у межах програм академічної мобільності на один семестр.
У Вінниці мешканці, які тривалий час не сплачують рахунки за воду та каналізацію, можуть залишитися…
Українців, які порушили правила військового обліку, можуть оголошувати у розшук як ухилянтів. Такий статус не…
Водії вантажівок почали отримувати штрафи у 51 000 гривень за серйозні порушення вагових норм. На…
З 2025 року жінки в Україні не зможуть вийти на пенсію в 60 років без…
В Україні обговорюють запровадження часткового розкриття банківської таємниці. Йдеться про створення нового закритого реєстру, який…
Жителі Києва дедалі активніше переїжджають у передмістя. Найбільше киян обирають для проживання заміське житло в…