Ілон Маск знову в епіцентрі скандалу – і цього разу він зачепив болючу тему для України. У своєму стилі, без зайвих пояснень, мільярдер висловився про ймовірне зниження мобілізаційного віку до 18 років. Його коментар у соцмережі X (колишній Twitter) вже встиг викликати бурю обговорень.
Все почалося зі скриншота заголовка Associated Press, де обговорювалося питання мобілізації 18-річних українців. Маск, завжди майстер провокативних заяв, відповів лаконічно: “Скільки ще людей має загинути?”
Захід тисне чи Маск шукає уваги
Західні ЗМІ припускають, що адміністрація Джо Байдена може чинити тиск на Київ із пропозицією знизити мобілізаційний вік. Якщо це правда, питання Маска може бути спрямоване не лише до України, але й до США, які підтримують країну у війні.
Проте Маск, відомий своїми симпатіями до Росії, давно отримав “червону картку” від українців. Його неоднозначна позиція щодо війни, заклики до переговорів із Кремлем і навіть пропозиція “віддати” частину територій Україні викликали хвилю обурення. Чи варто після цього сприймати його слова серйозно?
Що це означає для України
Мобілізація молоді – болюча тема для будь-якої країни, особливо під час війни. В Україні наразі мобілізаційний вік починається з 18 років, але активний призов стосується старших чоловіків. Новина про можливе зниження мобілізаційного віку стала черговим приводом для спекуляцій.
Попри все, офіційних підтверджень від української влади немає. Водночас слова Маска, які звучать як спроба виступити “захисником” молодих українців, сприймаються неоднозначно. Багато хто вважає, що мільярдер більше дбає про свій імідж, ніж про реальні проблеми.
Реакція мережі
Користувачі соцмереж відреагували на слова Маска по-різному:
- “Маск має рацію. Чому молодь має страждати?”
- “Це лицемірство. Він підтримує Росію, але раптом переймається українцями.”
- “Дивно, що Маск не пропонує нам здатися, як робив раніше.”
Чому це важливо
Слова Ілона Маска завжди впливають на суспільну думку. Але варто пам’ятати: цей мільярдер – не політик і не дипломат. Його коментарі більше схожі на спробу втриматися у центрі уваги, ніж на щиру турботу.
Українці добре знають, чому вони борються. А слова Маска, хоч і провокують дискусії, навряд чи змінять хід війни або ставлення українців до своєї свободи.