Українців, які зберігають дрова без відповідних документів, може чекати жорстке покарання – від 5 до 7 років позбавлення волі. Таке нововведення передбачає закон, ухвалений Верховною Радою 10 жовтня, що вносить зміни до Адміністративного та Кримінального кодексів, повідомляє Інформатор.
Що говорить новий закон
Ухвалений закон доповнює Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 652, яка встановлює штрафи за незаконне перевезення, зберігання або збут деревини без документів, що підтверджують законність її походження. Порушникам загрожує штраф від 510 до 15 300 гривень для громадян і від 3400 до 15 300 гривень для посадових осіб.
Закон також доповнює Кримінальний кодекс статтею 246-1, яка передбачає покарання за незаконне зберігання та збут деревини у великому обсязі – від штрафу в розмірі 34 000 до 51 000 гривень або обмеження волі на строк до трьох років. У разі виявлення великих обсягів незаконної деревини це може загрожувати й тюремним ув’язненням від 5 до 7 років.
“Які документи?! Які штрафи?! Ви знаєте скільки зараз коштують дрова? Жоден пенсіонер не в змозі їх купити. Щоб вистачило на зиму, то дай бог вкластися в 10-12 тисяч. Люди свої дерева в садах рубають, по посадках після урагану збирають, щоб хоч чимось було пічку топити. Кого ви збираєтесь карати? Більше ж нема кого, як тих українців, у кого на подвір’ї зберігаються дрова. Того, хто їх вивозив і вивозить тисячами кубів карати ж не будуть – це ж не в наших традиціях”, – відзначила мешканка Дніпропетровської області Тетяна Мазниченко.
85-річна жителька прикордонної Ларинівки на Чернігівщині Ніна Шик документів на дрова, які зберігає, не має. Вулиця, на якій живе жінка, заросла кленовими хащами.
“Хлопці привезли, десь вони заготовили, по кущах полазили, я їм гроші віддала і поїхали. А якщо хочуть з документами, то хай держава возить нам дрова, я й документи буду зберігати. Було б у мене здоров’я — та кого б я просила. У мене онде повно дров: наваляла, наобтесувала — і пались баба скільки хочеш,” – каже Ніна Шик.
“Мається на увазі саме деревина, а не тільки дрова, на яку немає документів. Так купуйте з документами. Просіть безнальну оплату чи чек при розрахунку. Або купуйте меньше 5 кубів. Це абсолютно нормальна практика. Чи вам пофігу на вирубку українських лісів, головне шоб самому тобі, кугуту, подешевше було?”, – дивується розголосу адвокат Станіслав Ліфлянчик.
Адвокат Олексій Кінебас вважає покарання надмірним.
“На сьогоднішній день існує кримінальна відповідальність за незаконну порубку лісів, законом змінено цю норму — стаття 246 викладена у новій редакції, і тепер кримінальна відповідальність передбачена за незаконне вирубування або пошкодження дерев, або чагарників, незалежно від того чи це ліс, чи це не ліс”, — розповів адвокат.
Якщо шкода через незаконне вирубування чи пошкодження дерев та чагарників буде кваліфікована як істотна, пояснює адвокат, за це загрожує від 34 000 гривень штрафу, аж до п’яти років позбавлення волі. Все залежить від вартості пошкодженої деревини та обставин. Якщо знищення дерев та чагарників кваліфікують як таке, що спричинило тяжкі наслідки в умовах воєнного стану, покарання прописане суворіше, каже Олексій Кінебас.
“Такі люди отримають від семи до 10 років. Для прикладу, за ненавмисне вбивство можна отримати від п’яти до восьми років максимум. Цей закон не має жодних перехідних положень, це означає, що цей закон підписує президент, він вступає в силу, потім до людини, яка зберігає дрова на 30 000 гривень приходять працівники поліції і є кримінальне провадження. Особа каже, я там прибав ці дрова влітку чи восени, чи взагалі минулого року, — це жодним чином його не звільняє від відповідальності, бо він зберігає дрова зараз. Це може призвести до адміністративної відповідальності або ж в залежності від обсягу, до кримінальної відповідальності,” – каже Олексій Кінебас.
Якщо Вам потрібна доставка дров – представник лісгоспу узгоджує з Вами її вартість з урахуванням логістики. Після цього в особистому кабінеті стане доступна функція онлайн-оплати послуги «Доставка». Під час отримання дров Ви маєте пред’явити документи, які посвідчують особу та РНОКПП особи, яка оформлювала замовлення.
Держава виплачує допомогу населенню на придбання дров та вугілля на цьогорічний опалювальний період. Для призначення субсидії необхідно звертатись до ЦНАПів, сервісних центрів ПФУ чи органів місцевого самоврядування. Заяву можна подати впродовж опалювального сезону, який завершується 30 квітня.
Для отримання субсидії необхідно:
Субсидія надається один раз на календарний рік шляхом перерахування коштів на відкритий рахунок її отримувача чи виплачується йому готівкою через відділення “Укрпошти”.
Після отримання коштів особа на власний розсуд вирішує, що придбати для обігріву свого житлового приміщення, — тверде паливо, скраплений газ чи дрова. Норми, на які призначається субсидія, становлять:
Не мають права на призначення субсидії:
Валюта Ісламської Республіки досягла курсу 700 тисяч ріалів за долар. Про це повідомляють «Деталі». Міністр економіки Ірану…
У мережі активно форсять інформацію про новий закон, згідно з яким українців штрафуватимуть і навіть…
На нафтопереробному заводі Tüpraş у Туреччині пролунав вибух, повідомляє видання Milliyet. Надзвичайна подія сталася у Перській затоці. Після…
У Києві в одній з кав'ярень чоловіки напали на дівчину, яка зробила їм зауваження через…
Японська автомобільна корпорація Toyota Motor Corporation у співпраці з американською компанією Joby Aviation, яка спеціалізується…
В Україні зараз мобілізують значно менше військових, ніж необхідно для компенсації втрат, про це в…