Вся квартира в доларах: керівниця МСЕК та її син заробили понад 6 мільйонів доларів на ухилянтах

Працівники ДБР викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина на незаконному збагачені. Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже 6 мільйонів доларів США у різних валютах. Про це повідомляє ДБР.

Син посадовці обіймає керівну посаду у головному управлінні Пенсійного фонду України у Хмельницькій області.

Правоохоронці у межах розпочатого кримінального провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути військової служби, провели низку обшуків у службових кабінетах та за місцем проживання посадовців.

У керівниці МСЕК в робочому кабінеті було виявлено 100 тис. доларів США, а також низку підроблених медичних документів, списки “ухилянтів” із прізвищами та фіктивними діагнозами.

Крім того, вдома у посадовців працівники ДБР знайшли майже 5 млн 244 тис. доларів США, 300 тис. євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси та коштовності. Правоохоронці знаходили гроші в квартирі практично в кожному куточку – у шафах, шухлядах, нішах. Також вилучено документи, які підтверджують незаконну діяльність посадовців та відмивання ними грошей через різні бізнес-проєкти.

Під час слідчих дій посадовиця намагалась позбутися частини грошей, викинувши дві сумки з пів мільйоном доларів через вікно.

Також, правоохоронці виявили, що родині топчиновників належать чималі статки. Серед іншого, вони володіють 30 об’єктами нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві, 9 елітними автівками, корпоративними правами на 48 млн грн, готельно-ресторанним комплексом на майже 3 тис. м2 в одному із парків Хмельницького. За кордоном у їхній власності нерухоме майно в Австрії, Іспанії та Туреччині. На валютних закордонних рахунках родина також “накопичила” майже 2,3 млн доларів США.

Всі ці статки керівники не внесли до своїх щорічних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Слідчі встановлюють низку інших посадових осіб та членів родини, які можуть бути причетними до вказаних злочинів.

Вирішується питання щодо повідомлення чиновникам про підозри за шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом, за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах, декларування недостовірної інформації та незаконного збагачення (ч. 5 ст. 190, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 366-2, ст. 368-5 КК України).

Санкція статей передбачає позбавлення волі до 12 років з конфіскацією усього майна.

Коломієць Надія

Recent Posts

Вашингтон просить Ізраїль не обстрілювати нафтові та ядерні об’єкти Ірану, — FT

Представники Вашингтона і Тель-Авіва останнім часом на переговорах обговорювали можливість ізраїльської атаки на військову та…

8 хв. ago

Російська модель в Україні не спрацює: як мотивувати українців до мобілізації

Як мотивувати українців до мобілізації, посадовці вирішують уже майже два роки. Якщо у перші дні…

17 хв. ago

Українські військові вийшли на протест: що сталось

Українські військові зі 187 батальйону 123-ї бригади ТрО вийшли на протест у Вознесенську Миколаївської області.…

25 хв. ago

Більш заразний: новий варіант Covid швидко поширюється Європою

Варіант Covid XEC, який вперше зареєстрували у червні 2024 року, вже виявили у Великій Британії, США,…

34 хв. ago

Якщо Польща захоче “відтяпати” захід України, Білорусь готова підтримати українців, — Лукашенко

В разі вторгнення Польщі на захід України Білорусь підтримає українців. Про це заявив президент Білорусі…

43 хв. ago

Без світла та тепла майже тиждень: українців нажахали прогнозом на зиму

Майбутня зима обіцяє бути складною, адже більша частина енергетичної системи України була знищена російськими ракетами.…

51 хв. ago