У ТЦК ходитимете, як на роботу: контроль над чоловіками посилять ще більше

З 18 травня в Україні діють нові правила мобілізації, згідно з якими право на відстрочку не є довічним. Навіть якщо у військовозобов’язаного є законні підстави для її отримання, періодично доведеться підтверджувати свій статус. А в деяких випадках відстрочку можуть скасувати.

Згідно з постановою Кабміну №560, відстрочка надається військовозобов’язаним за наявності передбачених законом підстав. Це можуть бути сімейні обставини, навчання, стан здоров’я чи бронювання від роботодавця.

Однак відстрочка діє не постійно, а лише поки зберігаються відповідні умови. Наприклад:

  • Якщо відстрочка була надана через навчання, вона анулюється після закінчення університету.
  • Якщо її отримано через наявність трьох неповнолітніх дітей, то після досягнення старшою дитиною 18 років відстрочку скасують.

Також варто пам’ятати, що загальний термін дії відстрочки становить 90 днів. Після цього вона підлягає продовженню відповідно до указу президента про подовження мобілізації. Це означає, що військовозобов’язаним доведеться регулярно підтверджувати своє право на відстрочку та відвідувати ТЦК приблизно раз на 1,5 – 3 місяці.

Щоб уникнути скасування відстрочки, військовозобов’язаний повинен вчасно подати заяву на її продовження одразу після виходу нового указу президента про мобілізацію. Подати заяву можна:

  • У паперовій формі – безпосередньо у ТЦК.
  • В електронному вигляді – через електронний кабінет призовника.

Також важливо знати, що ТЦК можуть перевіряти правомірність відстрочки через Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Якщо інформація у реєстрі відсутня або застаріла, людині доведеться особисто приносити документи, які підтверджують її право на відстрочку.

Важливо! Якщо військовозобов’язаний отримав відстрочку, його не направлятимуть на медичний огляд. Винятком є лише ті, хто добровільно вирішив укласти контракт на військову службу.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Залужний розповів про секретний штаб, де ЗСУ з партнерами планують операції у війні

Колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний розкрив деталі створення оперативного штабу у німецькому Вісбадені, який відіграє…

3 хв. ago

За відео або фото з місця ДТП можуть посадити за ґрати — подробиці

У разі, коли свідки ДТП не надають допомоги постраждалим, а натомість беруться знімати відео або робити фото учасників аварії, їм загрожує…

11 хв. ago

Рекордсмени пенсійної системи: стало відомо про максимальні виплати у Польщі

Найвищу пенсію в Польщі отримує пенсіонер із Забже (Сілезія). Після індексації ZUS виплачує чоловікові 51…

19 хв. ago

Українці назвали місце, де найчастіше вимагають хабарі

Частина населення України стикається з проявами корупції, і в окремих галузях ця проблема за останній…

28 хв. ago

Трамп копіює Путіна у всьому: що вирішив зробити на свій день народження

Адміністрація Трампа планує 14 червня провести військовий парад вулицями Вашингтона, округ Колумбія, щоб відзначити 79-й…

36 хв. ago

Хто непридатний до служби: які ступені військової непридатності існують

В Україні оголошена загальна мобілізація та триває воєнний стан. В цей період призову підлягають військовозобов'язані чоловіки, які…

39 хв. ago