До лікарів іти запізно: голова ВЛК розповів, як можна підготуватися до проходження комісії

Під час проходження ВЛК військовозобовʼязаним не влаштовують профілактичний огляд, враховуючи всі їхні скарги. Про це розповів голова ВЛК Деснянського діагностичного центру Євген Шевчук “Громадському“.

Людина дійсно має надати комісії всі необхідні меддокументи, оскільки ніхто не повірить на слово. Якщо військовозобовʼязаний поскаржиться на стан здоровʼя чи якісь захворювання, і є обʼєктивні ознаки, що це правда, його можуть направити на дообстеження.

При цьому наголошується, що для проходження ВЛК і підтвердження проблем зі здоровʼям підійдуть не лише оригінали медичних документів, а й їхні копії чи навіть фото в телефоні.

“На сьогодні нотаріально завіряти копії медичних висновків для ВЛК не потрібно. Тільки якщо військово-лікарська комісія проводиться у штатних ВЛК дистанційно. А так ми робимо з фото ксерокси та додаємо. Якщо медичні висновки, консультації та обстеження були, наприклад, пів року тому, можемо відправити людину на дообстеження, щоб перевірити її стан зараз”, – розповів Шевчук. 

Водночас зазначається, що іти до лікарів і проходити обстеження, щоб потім надати довідки ВЛК, вже запізно. Логіка фахівців комісії полягає в тому, що якщо є хвороба, її мали б лікувати. Якщо ж військовозобовʼязаний не лікувався, його нічого не турбувало. Отже, комісія звертає увагу не тільки на діагнози, а й на те, чи людина отримувала необхідне лікування та чи впливало – і як – на це захворювання на її організм.

“За моїми спостереженнями, підготовленими, з висновками лікарів, аналізами та історіями хвороб на ВЛК приходять тільки 20% людей. Це максимум”, – додав голова ВЛК. 

Мобілізація в Україні

Видання Die Welt пише, що Україні потрібно мобілізувати 50 тисяч осіб щокварталу і 200 тисяч осіб до кінця року, аби компенсувати втрати і створити нові бригади. Та протягом останніх місяців Україна значно відстає від цих показників. 

Раніше член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат Федір Веніславський заявив, що наразі в Україні не обговорюють зниження мобілізаційного віку до 21 року. Проте деяких осіб, яким менше 25 років, усе ж можуть мобілізувати. 

Ольга Степанова

Recent Posts

“Мобілізаційна валізка”: що потрібно зробити мобілізованому наперед і які речі взяти

Український фотограф та захисник Олександр Заклецький поділився порадами щодо "мобілізаційного валізки" – речей, які стануть у нагоді…

3 хв. ago

Лукашенко вже почав загрожувати на повну – обіцяє, що тепер здригнеться весь світ

Президент Білорусії Олександр Лукашенко звинуватив країни Заходу в ескалації конфлікту в Україні. "Сьогодні величезні гроші…

7 хв. ago

Буде один реєстр: усіх хто має банківську картку вже попередили

В Україні на вимогу МВФ створять реєстр утримувачів банківських карток. Це нова вимога, яка є у меморандумі…

12 хв. ago

Світла не буде по 12 годин: а всі, хто живе вище 9-го поверху ще й замерзнуть

Високі поверхи буде складно опалювати через відключення електрики, — заявив голова ради Української асоціації поновлюваної енергетики…

22 хв. ago

У США стався вибух на оборонному заводі: там виготовляли снаряди для України

У Камдені (штат Арканзас, США) стався вибух на оборонному заводі. Через це двоє людей отримали…

27 хв. ago

До 97 грн за кубометр: в Одеській області підвищили тариф на воду, — ЗМІ (документ)

Новий тариф на воду в сумі майже 97 гривень за кубометр встановив виконавчий комітет Подільської…

31 хв. ago