Вчені вперше визначили швидкість людської думки

Дослідники з Каліфорнійського технологічного інституту проаналізували, наскільки швидко люди думають. Застосувавши методи теорії інформації та вивчивши численні дослідження людської діяльності, наприклад читання, письма, відеоігор і складання кубиків Рубіка, вчені дійшли несподіваних висновків.

Науковці визначили, що люди думають зі швидкістю лише 10 біт на секунду, тоді як наші сенсорні системи збирають дані зі швидкістю один мільярд біт на секунду — у 100 мільйонів разів швидше. Це відкриття породжує нові питання для нейробіологів: чому люди можуть зосереджуватися лише на одній думці одночасно, коли органи чуття можуть обробляти тисячі вхідних даних одночасно, пише TechExplorist.

Вчені вперше визначили швидкість людської думки

За науковими даними, з понад 85 мільярдів нейронів у мозку приблизно одна третина присутня в корі, зовнішньому шарі мозку, і відповідає за складне мислення. Кожен нейрон може передавати понад десять біт інформації в секунду і має високі навички обробки інформації. Але чому вони цього не роблять і чому люди так повільно мислять, якщо так багато нейронів, думають вчені.

“Щомиті ми витягуємо лише 10 біт із трильйона, який сприймають наші органи чуття, і використовуємо їх, щоб сприймати навколишній світ і приймати рішення. Це викликає парадокс: що робить мозок, щоб фільтрувати всю цю інформацію?” – ставлять собі питання науковці з лабораторії Маркуса Майстера.

Враховуючи відкриття цього “обмеження швидкості” в мозку, Мейстер припускає, що нейронаукові дослідження повинні розглянути ці парадокси в майбутніх дослідженнях.

Вчені намагаються також зрозуміти, чому мозок може обробляти лише одну думку за раз, а не кілька, як це роблять сенсорні системи. Дослідники припускають, що це обмеження може бути пов’язане з тим, як розвивався людський мозок.

“Наші предки адаптувалися до середовища, де світ рухався досить повільно, щоб вижити все ще було можливим, навіть з обмеженою обчислювальною потужністю. Дослідження припускає, що 10 біт на секунду мислення дійсно необхідні лише в найгірших сценаріях високого тиску. Здебільшого наше оточення змінюється набагато повільніше та з більш керованим темпом”, — кажуть автори дослідження.

За словами фахівців, нещодавно технічні лідери запропонували створити прямий зв’язок між мозком людини та комп’ютером, щоб забезпечити швидший зв’язок. Однак дослідження показує, що людський мозок все одно буде спілкуватися зі швидкістю 10 біт на секунду навіть за такого інтерфейсу, як мозок-комп’ютер.

Коломієць Надія

Recent Posts

Яку пенсію мають дружини загиблих військовослужбовців

У разі загибелі військовослужбовця його дружина має право на пенсію по втраті годувальника. Пенсійне забезпечення…

31 хв. ago

В Україні відчутно зросли зарплати: кому тепер платять понад 30 тисяч

В Україні збільшився розмір пропонованих зарплат. У квітні роботодавці були готові наймати співробітників на середні 24…

40 хв. ago

Мобілізація жінок: українок пропонують забирати на строкову службу

В Україні продовжується дія воєнного стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. Є думка,…

48 хв. ago

Нова фінансова допомога: українцям виплатять майже 30 000 гривень, але є умова

Деякі категорії українців можуть отримати нову фінансову допомогу. Розмір одноразової виплати становить майже 30 тисяч…

55 хв. ago

Експерти назвали 10 найкращих великих кросоверів і позашляховиків

Кросовери і позашляховики на відміну від інших легкових автомобілів дають водієві більше можливостей для поїздок за…

1 годину ago

Маск проти OpenAI: мільярдер відкидає звинувачення у спробах знищити стартап

Ілон Маск різко відреагував на звинувачення OpenAI в тому, що він понад рік веде "невпинну"…

1 годину ago