Таємнича субстанція, якою вкриті 3600-річні мумії, виявилася найдавнішим сиром у світі

Таємнича біла субстанція, розмазана по головах і шиях 3600-річних мумій у Китаї, виявилася найдавнішим сиром у світі.

Спочатку дослідники виявили загадковий матеріал, розмазаний по декількох муміях, похованих на кладовищі Сяохе в північно-західній частині Китаю в Таримській улоговині, близько двох десятиліть тому. Тепер тести ДНК показали, що таємнича липка субстанція була кефірним сиром, пробіотичним м’яким сиром, і що його було вироблено з використанням коров’ячого та козячого сиру тисячі років тому, згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Cell.

Сир містив кілька видів бактерій і грибків, зокрема Lactobacillus kefiranofaciens і Pichia kudriavzevii, обидва з яких зустрічаються в сучасних кефірних зернах. Ці зерна являють собою “симбіотичні культури”, які складаються з суміші бактерій і дріжджів, що ферментують молоко в сир, подібно до “закваски”, згідно із заявою.

“Це найдавніший відомий зразок сиру, коли-небудь виявлений у світі. Такі продукти, як сир, вкрай складно зберігати протягом тисяч років, що робить це рідкісною і цінною можливістю”, – йдеться в заяві старшого автора дослідження Цяомей Фу, палеонтолога з Інституту палеонтології хребетних і палеоантропології Китайської академії наук у Пекіні.

Фу додав, що “вивчення стародавнього сиру в найдрібніших подробицях може допомогти нам краще зрозуміти раціон і культуру наших предків”.

Дослідники також визначили, що зерна L. kefiranofaciens були тісно пов’язані зі схожими, що походять із Тибету. Секвенуючи бактеріальні гени, дослідники змогли “відстежити, як пробіотичні бактерії розвивалися протягом останніх 3600 років”, ідеться в заяві.

“Наші спостереження показують, що культуру кефіру підтримували в північно-західному китайському регіоні Сіньцзян із часів бронзового століття”, – сказав Фу. “Ми можемо спостерігати, як розвивалася бактерія протягом останніх 3000 років. Ба більше, вивчаючи молочні продукти, ми отримали більш ясну картину стародавнього людського життя та їхньої взаємодії зі світом”.

Однак залишається невідомим, чому ці люди спочатку були покриті сиром.

Романчук Микола

Recent Posts

Що таке «хлорована курятина» із США і чи безпечно її вживати в їжу

Британські перемовники активно ведуть переговори зі Сполученими Штатами щодо розширення торговельних зв’язків, намагаючись зменшити вплив…

2 хв. ago

“Ощадбанк” блокує соцвиплати та пенсію: хто та чому може залишитися без допомоги

Арешт соцрахунків викликав хвилю обурення серед українців. Люди скаржаться, що залишилися без доступу до соціальних…

10 хв. ago

Путіну передали привіт із Придністров’я: чи справді починають “декомунізацію”

Так звані влади невизнаного Придністров'я задумалися про те, щоб повернути історичні назви ряду вулиць Тирасполя,…

17 хв. ago

Ухилянтам “зв’яжуть руки”: що готують тим, хто потрапив у розшук ТЦК

Проти військовозобов'язаних українців, яких оголосили у розшук через порушення військового обліку, можуть бути застосовані жорсткі…

28 хв. ago

Стосується тих, хто отримує пенсію на картку: виплати нараховуватимуть інакше

Для значної частини громадян запровадили важливе нововведення. Воно стосується виплати пенсій. Кабмін встановив єдині умови…

35 хв. ago

Фінляндія закриває центри для українських біженців – в чому причина

Міграційна служба Фінляндії цього року закриє 18 центрів прийому біженців з України. Ще вісім припинять свою…

35 хв. ago