Нанопластик потрапляє в організм людини із їжею та водою, а не тільки з пакування. Пластик через океан та ґрунт стає частинкою харчового ланцюга. Він здатен накопичуватися в артеріях людини та потенційно впливати на стан серцево-судинної системи.
Interesting Engineering розповідає про дослідження вчених з Університету Нью-Мексико. Вони проаналізували зразки сонних артерій 48 дорослих людей. Вони розділили тих, хто не має бляшок (холестеринових відкладень) в артеріях, тих, хто має бляшки, але не проблеми зі здоров’ям, і тих, хто має і бляшки, і симптоми. Дослідження показало, що у тих, хто мав бляшки, але не мав симптомів нанопластику в 16 разів більше, ніж у здорових людей, тоді як у тих, хто вже мав серйозні симптоми, схожі на інсульт — нанопластику більше в 51 раз.
І хоча результати ще будуть додатково перевірятися, мікропластик із екологічної проблеми може стати медичною. Дослідники помітили, що є зміни в роботі генів клітин, які стабілізують бляшки при більшій кількості нанопластику в судинах.
Інші вчені з Італії ще у 2024 році провели дослідження — вивчили видалені бляшки тих, хто пережив операцію на сонній артерії. Вони виявили, що ті у кого відкладення були із мікропластиком, мали вищий ризик смерті від серцевого нападу чи інсульту протягом трьох років після операції.
У ході нещодавнього конфлікту Тегерану вдалося завдати ударів по стратегічних ізраїльських військових цілях. Влада Ізраїлю…
На початку повномасштабного вторгнення Україна неодноразово просила Польщу про винищувачі, однак цьому завадила позиція Вашингтона.…
Біля Владивостока вибухнула гілка газогону «Владивосток», що тягнеться вздовж узбережжя Японського моря. Про це повідомили…
Китайська компанія Shenzhen Dobot представила людиноподібного робота, який приготував стейк під повним дистанційним контролем оператора…
Коли президент США Дональд Трамп вирішив, що телефонний дзвінок до Кремля може зупинити війну в…
Із жовтня українцям зі статусом тимчасового захисту доведеться платити до 500 євро на місяць. Додаткові…