У суботу, 18 травня ближче до опівночі жителі Іспанії та Португалії стали свідками входження в атмосферу яскравого космічного гостя. Вчені вважають, що об’єкт, який рухався зі швидкістю приблизно 160 тисяч км/год, є уламком поки що невідомої комети, пише The New York Times.
Величезна вогняна куля вибухнула і осяяла небо яскравим синьо-зеленим світлом на дуже короткий час і за цією подією спостерігали тисячі людей. Уже в неділю, 19 травня, соціальні мережі заповнили відеоролики, на яких видно падіння космічного об’єкта.
За словами вчених з Європейського космічного агентства (ЄКА), зазвичай такі вогняні кулі виникають в атмосфері під час падіння уламків астероїдів.
Коли ці камені входять в атмосферу, то через тертя вони нагріваються і вибухають. Але іноді такі уламки не належать астроїдам, а є уламками комет.
Вчені вважають, що в цьому випадку в небі спостерігався якраз вибух уламка ще невідомої комети, який увійшов в атмосферу Землі на швидкості приблизно 160 тисяч км/год. При цьому сам вибух стався на висоті приблизно 55 км. У ЄКА заявили, що, найімовірніше, після вибуху жоден з осколків об’єкта не досяг поверхні планети.
Учені припустили, що гість із космосу був кометою через нехарактерну для уламків астероїдів траєкторію польоту, коли вони падають на Землю.
Комети є крижаними об’єктами, які були створені ще на зорі Сонячної системи і багато хто з них досі обертаються навколо Сонця. Комети мають різний період обертання, який може становити десятки і навіть сотні років. Під час зближення із Сонцем комети нагріваються і від них відколюються шматки, які залишаються в найближчому до Землі просторі. Деякі комети відповідальні за створення метеорних потоків, через які Земля проходить щороку.
Вченим ще доведеться визначити, що за комета викинула уламок, який увійшов в атмосферу Землі і швидше за все здивував багатьох спостерігачів дуже яскравим видовищем.