Знайдено найстаріше вино у світі: у ньому 2 тис. років тому “замаринували” римлянина

На півдні Іспанії знайдено найстаріше вино у світі, яке збереглося у своїй первісній рідкій формі. Ще 2 тис. років тому це біле вино було вилито в похоронну урну, де знаходилися останки кремованого римлянина, пише The Guardian.

Науковці з Університету Кордови з’ясували, що вино з урни, яку було знайдено в римській гробниці в андалузькому місті Кармона, є білим вином, на кшталт хересу.

До цього найстарішим вином вважалася винна пляшка зі Шпайєра, яку також було знайдено в римській гробниці неподалік від німецького міста Шпайєр. Вино було датоване 325 роком н.е.

Давньоримська гробниця, в якій було знайдено урну з виномФото: Juan Manuel Román

Іспанське вино в урні було знайдено випадково сім’єю, яка ремонтувала свій будинок у Кармоні. Вони виявили затоплену гробницю на своєму задньому дворі.

“Це була затоплена усипальниця, зроблена прямо в скелі, що подарувало їй можливість залишатися недоторканою впродовж 2 тисяч років”, — каже хімік-органік, який керував дослідженням Хосе Рафаель Руїс Арребола.

Загалом у гробниці було виявлено 8 похоронних ніш, з яких у 6 знайшли урни, зроблені з вапняку, пісковика, скла і свинцю.

Також у римській гробниці знайшли кришталевий флакон із римськими парфумами з ароматом пачулі.

“Але найбільшим сюрпризом виявилася урна з останками римлянина, залитими вином. Також у ній було виявлено золоту каблучку, прикрашену двоголовим Янусом, і металеві ніжки від ліжка, на якому, судячи з усього, кремували чоловіка”, — додає Арребола.

Арребола зі своєю командою проаналізували вино з урни і з’ясували, що його рівень pH дорівнює 7,5, а це дуже близько до рівня pH звичайної води. Стародавнє вино містить дуже схожі хімічні елементи, що й сучасні напої.

“У даному ми виявили сім винних поліфенолів. Потім ми порівняли їх із поліфенолами з вин цієї частини Андалусії — і вони ідеально збіглися. Далі ми встановили, яким було це вино — червоним чи білим”, — зазначає експерт.

У стародавньому вині була відсутня бузкова кислота, яка з’являється при розкладанні пігменту червоного вина. Тому вчені впевнені, що це було біле вино, на що також вказують і римські мозаїки регіону, де люди топчуть білий виноград.

“Вино виявилося дуже схожим на сучасні сорти з Андалусії: Монтілья-Морілес і різного роду хереси”, — підсумував учений.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

7 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

7 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

7 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

7 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

7 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

7 години ago