Сильні вітри і дощі, спричинені зміною клімату, можуть спровокувати більш потужні та масштабні спалахи пустельної сарани, показує останнє дослідження, опубліковане в журналі Science Advances.
Пустельна сарана, мігруюча комаха, що стала головним шкідником сільського господарства в деяких областях Африки, Близького Сходу та Азії, може швидко поширюватися і завдати значної шкоди посівам і продовольчій безпеці прилеглих регіонів, стверджують дослідники.
Дослідження показало, що особливо вразливі регіони, такі як Марокко і Кенія, як і раніше, наражаються на високий ризик, але з 1985 року ареали проживання сарани розширилися, і прогнозується, що до кінця 21 століття вони продовжать зростати щонайменше на 5%. Ймовірно, на захід Індії та західну частину Центральної Азії, пише nv.ua
Як приклад наводиться Руб-ель-Халі, пустеля на півдні Аравійського півострова. Це місце майже ніколи не страждало від навал комах, але нещодавно все змінилося. У 2019 році в пустелі відбулися нашестя сарани, чиє неконтрольоване розмноження спровокували циклони.
Професор Сяоган Хе з Національного університету Сінгапуру зазначає, що вчені виявили тісний зв’язок між зміною клімату і збільшенням частоти та масштабу нашестя сарани. Вони вважають, що частіші екстремальні погодні явища стануть основною причиною нестабільності в поширенні сарани в майбутньому.
Дослідники наголошують на необхідності співпраці між країнами та організаціями для розроблення систем раннього попередження та боротьби зі спалахами комах.
Вони також закликають до поліпшення стратегій для пом’якшення наслідків зміни клімату на сільське господарство та продовольчу безпеку.
Останні події, включно з масштабними спалахами сарани у Східній Африці у 2019−2020 роках, підкреслюють необхідність глобальної реакції на загрозу цієї комахи.
Вчені попереджають, що подальше ігнорування цієї проблеми може призвести до серйозних наслідків для світової продовольчої безпеки та економіки.
Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…
Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…
Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…
Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…
Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…
Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…