Учені знайшли новий вид небезпечного хижака розміром з леопарда, який жив 30 млн років тому

Палеонтологи відкрили новий вид хижака розміром з леопарда, який міг мешкати в лісах Єгипту близько 30 мільйонів років тому. Його назвали Bastetodon на честь котячої голови давньоєгипетської богині Бастет і місця, де було знайдено його череп, пише Newsweek.

Зазначається, що череп Bastetodon syrtos знайшли палеонтологи Хешам Саллам і його колеги на території сучасної пустелі недалеко від міста Ель-Файюм у Єгипті.

“Якраз коли ми збиралися завершити роботу, один із членів команди помітив дещо примітне – набір великих зубів, що стирчали із землі. Його схвильований крик зібрав команду, поклавши початок незвичайному відкриттю – майже повний череп стародавнього хижака, мрія будь-якого палеонтолога хребетних”, – розповів співавтор дослідження Шорук аль-Ашкар, палеонтолог із лабораторії Саллама в єгипетському університеті Мансура.

За словами вчених, бастетодон є прикладом вимерлої групи хижих ссавців, відомих як гієнодонти. Вони з’явилися задовго до сучасних кішок, собак і гієн.

Палеонтологи додали, що бастетодони домінували в екосистемах Африки після вимирання динозаврів. На їхню думку, вони полювали на приматів, ранніх слонів, бегемотів і гіраксів.

У виданні поділилися, що новий вид виявили в породах, що виходять на поверхню у Фаюмській западині. Вона відкриває “геологічне вікно” приблизно в 15 мільйонів років еволюційної історії.

Знахідка черепа бастетодона також допомогла дослідникам пролити світло на споріднену групу гієнодонтів розміром із лева, уперше виявлену у Фаюмі понад 120 років тому. На основі проведеного аналізу команда описала новий рід – Sekhmetops, на честь левовоголової давньоєгипетської богині війни. Після того як 1904 року було виявлено перший екземпляр, цей рід було віднесено до європейської групи гієнодонтів.

Вчені розповіли, що родичі бастетодона поширювалися з Африки кількома хвилями, врешті-решт потрапивши в Європу, Азію, Індію і навіть у Північну Америку. Деякі з них пізніше еволюціонували і стали одними з найбільших м’ясоїдних ссавців в історії.

Проте радикальні тектонічні та кліматичні зрушення призвели до вимирання цих хижаків. Їм на зміну і прийшли кішки, собаки та гієни.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Маск пояснив, чому змінив ставлення до Трампа

Ілон Маск заявив, що переглянув своє ставлення до Дональда Трампа через фінансову політику, яка, на…

20 хвилин ago

Медвєдєв пригрозив генсеку НАТО табором у Сибіру через заяву про змову РФ і Китаю

Заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медвєдєв відреагував на слова Марка Рютте, в яких той попередив…

5 години ago

Іран під час 12-денної війни уразив п’ять секретних об’єктів в Ізраїлі — The Telegraph

У ході нещодавнього конфлікту Тегерану вдалося завдати ударів по стратегічних ізраїльських військових цілях. Влада Ізраїлю…

8 години ago

Дуда розповів, як США блокували передачу Україні винищувачів MiG-29

На початку повномасштабного вторгнення Україна неодноразово просила Польщу про винищувачі, однак цьому завадила позиція Вашингтона.…

8 години ago

У РФ вибухнув газогін, що живив військові частини біля Владивостока

Біля Владивостока вибухнула гілка газогону «Владивосток», що тягнеться вздовж узбережжя Японського моря. Про це повідомили…

8 години ago

Китайський робот приготував стейк через VR на відстані 1800 км

Китайська компанія Shenzhen Dobot представила людиноподібного робота, який приготував стейк під повним дистанційним контролем оператора…

8 години ago