Вчені досі не виявили у Всесвіті беззаперечних ознак існування інопланетних цивілізацій. Але дослідники не втрачають надії відшукати поза межами Землі принаймні примітивні форми життя. Енцелад – один з небагатьох об’єктів у Сонячній системі, де є шанси знайти живі організми.
Про це пише The Guardian.
Європейське космічне агентство (ESA) розпочало підготовку космічної місії до одного зі 146 супутників Сатурна – Енцелада, де є умови для потенційного існування життя. На пошуки інопланетних живих організмів планують відправити роботизований зонд, якому доведеться подолати колосальну відстань понад 1200 мільйонів кілометрів (1,272E9 км), вийти на орбіту навколо Енцелада і приземлитися на його крижану поверхню.
Маленький супутник, діаметр якого становить лише 500 км, цікавий саме поєднанням кількох умов: там є багато води, вулканічна активність у вигляді гейзерів та складні органічні сполуки, зокрема пропан та етан.
“На Енцеладі є три ключові інгредієнти, які вважаються необхідними для появи життя: рідка вода, органічний матеріал та джерело тепла. Таке поєднання робить його моїм улюбленим супутником у всій Сонячній системі”, – розповів астроном Мішель Догерті з Королівського коледжу Лондона.
ESA планує розпочати місію до Енцелада до 2040 року. Вчені сподіваються висадити зонд на поверхню супутника або принаймні пролетіти крізь його гейзери, щоб отримати зразки викидів.