Загадку ядра Місяця вирішено: вчені з’ясували, яке воно насправді

Незважаючи на свою близькість до Землі, Місяць все ще зберігає дуже багато загадок, особливо якщо йдеться про те, що ховається в його надрах. Нове дослідження французьких астрономів, опубліковане в журналі Nature, дає більш повне уявлення про ядро Місяця, пише Earth.

Використовуючи дані космічний орбітальний апаратів, які обертаються навколо Місяця, вчені з’ясували, що ядро супутника нашої планети являє собою кулю з твердого металу, який покритий зовнішнім розплавленим шаром. Тобто ядро Місяця дуже схоже на ядро Землі.

Відкриття того, що ядро Місяця тверде і має зовнішній розплавлений шар змушує переосмислити розуміння магнітного поля супутника Землі. Це відкриття також відкриває нові дані про те, як формувався Місяць протягом мільярдів років.

За словами вчених, внутрішнє ядро Місяця має щільність, близьку до щільності заліза. Його радіус становить приблизно 256 км, а разом із зовнішньою розплавленою оболонкою — приблизно 360 км. Автори дослідження вважають, що Місяць і Земля тісніше пов’язані, ніж вважалося раніше.

Це відкриття також може вплинути на розуміння Сонячної системи. Порівнюючи ядра Землі та Місяця, можна розкрити закономірності та відмінності, які допомагають дізнатися секрет формування планет.

Ядро Місяця набагато менше і менш щільне, ніж у Землі, що підкреслює істотну відмінність у їхньому складі та тепловій активності. Тверде ядро Місяця не тільки менше, але також має менший розплавлений шар.

Вчені вважають, що ядро Місяця становить приблизно 1-2% від його загальної маси, тоді як ядро Землі становить приблизно 15%. Хоча обидва ядра в основному складаються із заліза, але на Місяці менше нікелю та інших металів.

Оскільки ядро менше і здебільшого тверде, Місяць не відчуває такої самої геологічної активності, як і Земля. У нього немає значного магнітного поля, яке впливає на рівень температури на поверхні, а також на те, як він взаємодіє з випромінюванням Сонця. Нагадуємо, що на Землі саме ядро відповідає за створення сильного магнітного поля, яке захищає нас від інтенсивного космічного та сонячного випромінювання.

Ядро Землі керує рухом літосферних плит і вулканічною активністю, формуючи ландшафт і підтримуючи життя на нашій планеті. Ядро Місяця практично неактивне, а тому супутник Землі практично не змінився за мільярди років.

Романчук Микола

Recent Posts

Трамп пригрозив депортацією Маска: чи можливо це юридично

Між Трампом і Маском спалахнув конфлікт через бюджетний закон. Президент США натякнув на можливу депортацію…

22 хвилини ago

У НБУ назвали реальну кількість українців, які виїхали за кордон

На кінець травня 2025 року за межами України через війну перебували понад 5,6 мільйона громадян.…

26 хвилин ago

Ціни на оренду квартир в Україні різко зросли

Оренда квартир в Україні зросла до 13 000 грн, а в деяких містах Заходу й на…

32 хвилини ago

Водіям у Польщі загрожує до 10 років в’язниці за небезпечну їзду

У Польщі суттєво посилюють покарання для водіїв, які створюють небезпеку на дорогах. Парламент країни схвалив…

36 хвилин ago

Російські еліти шукають наступника Путіна — РНБО

Російські еліти вже розмірковують над майбутнім країни після Володимира Путіна, проте основа системи залишається незмінною…

43 хвилини ago

Безугла заявила, що Трамп віддав Україну Росії

США припинили постачати зброю Україні навіть до завершення раніше ухваленої допомоги. Мар’яна Безугла вважає, що…

2 години ago