Загадку ядра Місяця вирішено: вчені з’ясували, яке воно насправді

Незважаючи на свою близькість до Землі, Місяць все ще зберігає дуже багато загадок, особливо якщо йдеться про те, що ховається в його надрах. Нове дослідження французьких астрономів, опубліковане в журналі Nature, дає більш повне уявлення про ядро Місяця, пише Earth.

Використовуючи дані космічний орбітальний апаратів, які обертаються навколо Місяця, вчені з’ясували, що ядро супутника нашої планети являє собою кулю з твердого металу, який покритий зовнішнім розплавленим шаром. Тобто ядро Місяця дуже схоже на ядро Землі.

Відкриття того, що ядро Місяця тверде і має зовнішній розплавлений шар змушує переосмислити розуміння магнітного поля супутника Землі. Це відкриття також відкриває нові дані про те, як формувався Місяць протягом мільярдів років.

За словами вчених, внутрішнє ядро Місяця має щільність, близьку до щільності заліза. Його радіус становить приблизно 256 км, а разом із зовнішньою розплавленою оболонкою — приблизно 360 км. Автори дослідження вважають, що Місяць і Земля тісніше пов’язані, ніж вважалося раніше.

Це відкриття також може вплинути на розуміння Сонячної системи. Порівнюючи ядра Землі та Місяця, можна розкрити закономірності та відмінності, які допомагають дізнатися секрет формування планет.

Ядро Місяця набагато менше і менш щільне, ніж у Землі, що підкреслює істотну відмінність у їхньому складі та тепловій активності. Тверде ядро Місяця не тільки менше, але також має менший розплавлений шар.

Вчені вважають, що ядро Місяця становить приблизно 1-2% від його загальної маси, тоді як ядро Землі становить приблизно 15%. Хоча обидва ядра в основному складаються із заліза, але на Місяці менше нікелю та інших металів.

Оскільки ядро менше і здебільшого тверде, Місяць не відчуває такої самої геологічної активності, як і Земля. У нього немає значного магнітного поля, яке впливає на рівень температури на поверхні, а також на те, як він взаємодіє з випромінюванням Сонця. Нагадуємо, що на Землі саме ядро відповідає за створення сильного магнітного поля, яке захищає нас від інтенсивного космічного та сонячного випромінювання.

Ядро Землі керує рухом літосферних плит і вулканічною активністю, формуючи ландшафт і підтримуючи життя на нашій планеті. Ядро Місяця практично неактивне, а тому супутник Землі практично не змінився за мільярди років.

Романчук Микола

Recent Posts

Головні недорогі новинки автомобілів 2025 року: хто виявився найкращим

Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…

14 хв. ago

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

36 хв. ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

42 хв. ago

Так яйця ви ще не готували: оригінальна ідея ситного сніданку

Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…

43 хв. ago

Батьки, готуйтеся: медики тепер підуть по квартирах перевіряти дітей

Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…

1 годину ago

Тут вам не Лондон: турист відвідав Україну і розповів, що його вразило найбільше

Для певної категорії мандрівників найцікавіші подорожі – ті, що до небезпечних країн, на кшталт Афганістану. На…

1 годину ago