Загадку ядра Місяця вирішено: вчені з’ясували, яке воно насправді

Незважаючи на свою близькість до Землі, Місяць все ще зберігає дуже багато загадок, особливо якщо йдеться про те, що ховається в його надрах. Нове дослідження французьких астрономів, опубліковане в журналі Nature, дає більш повне уявлення про ядро Місяця, пише Earth.

Використовуючи дані космічний орбітальний апаратів, які обертаються навколо Місяця, вчені з’ясували, що ядро супутника нашої планети являє собою кулю з твердого металу, який покритий зовнішнім розплавленим шаром. Тобто ядро Місяця дуже схоже на ядро Землі.

Відкриття того, що ядро Місяця тверде і має зовнішній розплавлений шар змушує переосмислити розуміння магнітного поля супутника Землі. Це відкриття також відкриває нові дані про те, як формувався Місяць протягом мільярдів років.

За словами вчених, внутрішнє ядро Місяця має щільність, близьку до щільності заліза. Його радіус становить приблизно 256 км, а разом із зовнішньою розплавленою оболонкою — приблизно 360 км. Автори дослідження вважають, що Місяць і Земля тісніше пов’язані, ніж вважалося раніше.

Це відкриття також може вплинути на розуміння Сонячної системи. Порівнюючи ядра Землі та Місяця, можна розкрити закономірності та відмінності, які допомагають дізнатися секрет формування планет.

Ядро Місяця набагато менше і менш щільне, ніж у Землі, що підкреслює істотну відмінність у їхньому складі та тепловій активності. Тверде ядро Місяця не тільки менше, але також має менший розплавлений шар.

Вчені вважають, що ядро Місяця становить приблизно 1-2% від його загальної маси, тоді як ядро Землі становить приблизно 15%. Хоча обидва ядра в основному складаються із заліза, але на Місяці менше нікелю та інших металів.

Оскільки ядро менше і здебільшого тверде, Місяць не відчуває такої самої геологічної активності, як і Земля. У нього немає значного магнітного поля, яке впливає на рівень температури на поверхні, а також на те, як він взаємодіє з випромінюванням Сонця. Нагадуємо, що на Землі саме ядро відповідає за створення сильного магнітного поля, яке захищає нас від інтенсивного космічного та сонячного випромінювання.

Ядро Землі керує рухом літосферних плит і вулканічною активністю, формуючи ландшафт і підтримуючи життя на нашій планеті. Ядро Місяця практично неактивне, а тому супутник Землі практично не змінився за мільярди років.

Романчук Микола

Recent Posts

“Не дурень, щоб відмовитись”: Трамп пояснив, чому США приймуть люксовий Boeing від Катару

Президент США Дональд Трамп заявив, що Штати не відмовляться від люксового літака Boeing 747−8, який…

2 години ago

Змусять погасити борг та ще доплатити: комунальники готують удар по неплатниках

Прострочені платіжки за житлово-комунальні послуги можуть спричинити великі неприємності. У якому випадку одного погашення боргу…

2 години ago

НБУ ще більше посилив обмеження розрахунків українців за кордоном

Національний банк України з 10 травня 2025 року посилив обмеження для карткових розрахунків фізичних осіб…

3 години ago

Розшук за неявку до ТЦК: адвокат назвав терміни пошуку ухилянтів

Законодавством встановлено терміни щодо притягнення ухилянтів до адміністративної відповідальності, однак якщо ТЦК подає громадянина у…

3 години ago

“Там майже 100% немає якісного”: експерт назвав АЗС, де українцям краще не заправлятися

Експерт паливного ринку України і засновник логістичної групи компаній "Прайм" Дмитро Льоушкін застерігає водіїв від заправок на…

3 години ago

Махінації з банкнотами номіналом 100 доларів: ділки придумали 3 хитрі схеми обману

Обмін 100 доларів знову викликає увагу серед українців. У мережі згадують про видумані причини деяких…

3 години ago