Астрономи розробили новий спосіб простежити шляхи потенційних комет-“убивць міст” за роки до того, як вони наблизяться до Землі.
Як пише Independent, революційна технологія була представлена у дослідженні, яке ще навіть не рецензували. Вона передбачає виявлення схожих на крихти сліди, які коменти залишають на своїх орбітах у виді метеоритних дощів.
Більшість довгоперіодичних комет або ДПК витрачають понад 200 років на один оберт навколо Сонця, а тому залишаються для вчених невідомими, поки не наблизяться до нашої планети. Деякі з них в результаті визнаються “потенційно небезпечними”.
Як зазначається, ДПК можуть спричиняти до 6% від усіх впливів на Землю, а ті, що розміром з хмарочос, здатні знищити велике місто. Поки що було знайдено лише невелику кількість комет, які могли б пройти дуже близько до Землі.
Водночас ДПК з надзвичайно довгими орбітальними періодами, зокрема, близько 4000 років, під час мандрівки повз Землю утворюють “крихти”, які можна побачити як метеорні дощі.
Ці сліди утворюються, коли тепло від Сонця випаровує лід комети. Потоки каменів і пилу, викинуті з комети, можуть висипатися на Землю у вигляді метеорних дощів, коли планета проходить крізь них..
Тепер дослідники можуть проаналізувати метеорний потік, щоб знайти його материнську комету. Це допоможе визначити швидкість і напрямок її руху за властивостями метеорної смуги.
Очікується, що майбутній проект Legacy Survey of Space and Time в обсерваторії Вера Рубін у Чилі може сприяти виявленню комет за кілька років до того, як вони стануть загрозою для Землі. Для перевірки технології науковці проаналізували 17 метеорних дощів, батьківські ДПК яких були вже відомі. Результати виявились позитивними.
Аналіз властивостей потоків кометних частинок також може допомогти відстежити та звузити область для пошуку їхніх батьківських комет.
“Метеоритний потік інформує, в якому регіоні неба буде перебувати батьківський потік, а також його швидкість і напрямок руху”, — сказали вчені.
Це може допомогти ідентифікувати потенційно небезпечні комети, даючи дослідникам достатньо часу, щоб відстежити їх і спланувати контрзаходи.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…