NASA починає пошук інопланетних населених світів: який інструмент вони використають

До створення так званої “Обсерваторії населених світів” залишилося щонайменше 10 років, проте NASA не сидить склавши руки та вже розпочало розробку необхідної базової технології. Йдеться про ультрасучасний космічний телескоп, необхідний для пошуку інопланетних світів, схожих на Землю, пише Science Alert.

Відомо, що контракти були укладені з трьома компаніями на дослідження оптики наступного покоління, конструкції місій і функцій телескопів. Загалом бюджет склав 17,5 мільйона доларів, а роботи планують почати вже до кінця поточного літа.

Обсерваторія населених світів” (HWO) — місія із запуску великого космічного телескопа, основною метою якого буде пряме отримання зображень планет земного типу навколо зірок, як наше Сонце. Передбачається, що телескоп також зможе вивчати атмосферу планет на предмет хімічних ознак життя.

Наразі місія перебуває на ранній стадії планування, а робочі групи лише вивчають наукові цілі та способи їх досягнення. Попередні дослідження, зосереджені на наявних екзопланетах, показали, що потенційно кожна п’ята зірка має на орбіті планету, схожу на Землю.

Уся місія пошуку життя у Всесвіті загалом ґрунтується на тому, що це життя буде чимось схоже на наше. Однак цілком імовірно, що у Всесвіті існує життя, в основі якого лежить зовсім інша хімія. І все ж, якщо ми хочемо знайти інопланетне життя, нам слід починати пошуки з того, що могло б бути схожим на наше.

У результаті вчені місії HWO зосередяться на пошуку таких хімічних речовин, як кисень і метан, а також інших ознаках, що натякають на присутність життя на інших планетах. У результаті на початку 2024 року NASA заявило про пошук і стимулювання проєктів, що займаються необхідними технологіями.

Наприклад, щоб втілити амбітний план у життя, знадобиться коронограф у тисячі разів більш здатний, ніж той, що існує сьогодні. Крім того, необхідно подбати про блокування світла від батьківської зірки, а також розробити оптичну систему, здатну залишатися нерухомою з точністю до ширини атома.

У результаті NASA відібрало три пропозиції й уклало з ними дворічні контракти з фіксованою ціною на суму 17,5 мільйона доларів. Ця цифра має дивовижний вигляд, але, для порівняння, на розробку і запуск “Хаббла” знадобилося 16 мільярдів доларів.

Роботи стартують наприкінці літа 2024 року і будуть спрямовані на створення основи технології, яка буде основою для наступного етапу запуску місії, а саме:

  • моделювання та підсистеми “надстабільної” оптичної системи — компанія BAE Systems;
  • розробка інтегрованої інфраструктури моделювання, що дає змогу орієнтуватися і порівнювати взаємозв’язки проєктів — компанія Lockheed Martin;
  • удосконалення технології для підтримки телескопів, зокрема розгортання оптичних перегородок, що розгортаються, для зменшення потрапляння розсіяного світла та структурну підтримку оптичного ланцюга — компанія Northrop Grumman.
Ольга Степанова

Recent Posts

Військові пенсіонери втратять доплати: хто та чому залишиться без допомоги

Військові пенсіонери, які вийшли на пенсію до березня 2018 року, можуть отримувати щомісячну соціальну допомогу…

8 хв. ago

В Україні несподівано обвалилися ціни на огірки: скільки коштує кілограм

На українському ринку спостерігається обвал цін на тепличні огірки. Про це повідомляє спеціалізований портал EastFruit. Зараз тепличні комбінати…

16 хв. ago

Україна стане “Афганістаном Трампа”: експерт WSJ назвав головну помилку “мирного плану”

Якщо США припинять військову допомогу до того, як Європа зможе збільшити свою підтримку, Росія не…

23 хв. ago

Полковник ЗСУ знайшов, кого мають мобілізувати ТЦК: забирати замість людей без досвіду

Полковник Збройних сил України та народний депутат Сергій Рудик виступив із жорсткою критикою сучасного підходу…

32 хв. ago

Україна програє на всіх напрямках: що негайно має зробити Київ, щоб вижити

Президент США Дональд Трамп має власне бачення врегулювання війни в Україні, яке він прагне реалізувати…

41 хв. ago

Youtube змінив дизайн уперше за 10 років – користувачі його “захейтили”

Сьогодні виповнилося рівно 20 років з моменту загрузки першого відео YouTube – на честь цього платформа починає…

49 хв. ago