До створення так званої “Обсерваторії населених світів” залишилося щонайменше 10 років, проте NASA не сидить склавши руки та вже розпочало розробку необхідної базової технології. Йдеться про ультрасучасний космічний телескоп, необхідний для пошуку інопланетних світів, схожих на Землю, пише Science Alert.
Відомо, що контракти були укладені з трьома компаніями на дослідження оптики наступного покоління, конструкції місій і функцій телескопів. Загалом бюджет склав 17,5 мільйона доларів, а роботи планують почати вже до кінця поточного літа.
Обсерваторія населених світів” (HWO) — місія із запуску великого космічного телескопа, основною метою якого буде пряме отримання зображень планет земного типу навколо зірок, як наше Сонце. Передбачається, що телескоп також зможе вивчати атмосферу планет на предмет хімічних ознак життя.
Наразі місія перебуває на ранній стадії планування, а робочі групи лише вивчають наукові цілі та способи їх досягнення. Попередні дослідження, зосереджені на наявних екзопланетах, показали, що потенційно кожна п’ята зірка має на орбіті планету, схожу на Землю.
Уся місія пошуку життя у Всесвіті загалом ґрунтується на тому, що це життя буде чимось схоже на наше. Однак цілком імовірно, що у Всесвіті існує життя, в основі якого лежить зовсім інша хімія. І все ж, якщо ми хочемо знайти інопланетне життя, нам слід починати пошуки з того, що могло б бути схожим на наше.
У результаті вчені місії HWO зосередяться на пошуку таких хімічних речовин, як кисень і метан, а також інших ознаках, що натякають на присутність життя на інших планетах. У результаті на початку 2024 року NASA заявило про пошук і стимулювання проєктів, що займаються необхідними технологіями.
Наприклад, щоб втілити амбітний план у життя, знадобиться коронограф у тисячі разів більш здатний, ніж той, що існує сьогодні. Крім того, необхідно подбати про блокування світла від батьківської зірки, а також розробити оптичну систему, здатну залишатися нерухомою з точністю до ширини атома.
У результаті NASA відібрало три пропозиції й уклало з ними дворічні контракти з фіксованою ціною на суму 17,5 мільйона доларів. Ця цифра має дивовижний вигляд, але, для порівняння, на розробку і запуск “Хаббла” знадобилося 16 мільярдів доларів.
Роботи стартують наприкінці літа 2024 року і будуть спрямовані на створення основи технології, яка буде основою для наступного етапу запуску місії, а саме:
Батьки хочуть, аби діти в Україні мали збалансований навчальний день. Тобто він має бути інтенсивний,…
Українцям розповіли, чи чекатиме підвищення мінімальної заробітної плати з 1 квітня. Про це йдеться у проекті закону про…
В Україні менше ніж за рік за рішенням судів заблокували банківські рахунки 26 тис. українцям, які порушили мобілізаційне законодавство…
Українська влада в листі про наміри до керівництва МВФ заявила про намір змінити спрощену систему…
З 1 квітня в Україні проведуть щорічний перерахунок виплат для працюючих пенсіонерів. Проте фахівці попереджають, що…
Календарна та метеорологічна весна вже давно в Україні, а це означає, що час підготувати й…