У космос полетів дуже своєрідний камікадзе із завданням правильно загинути

Японські дослідники у вівторок, 5 листопада, запустили перший у світі супутник із дерев’яними панелями. Супутник був доставлений на Міжнародну космічну станцію в межах місії SpaceX, а потім виведений на орбіту на висоті 400 км над Землею. Подія відбулася в рамках раннього випробування використання деревини в дослідженні Місяця і Марса.

Створений дослідниками з Японії, крихітний супутник вагою всього 900 г прямує на Міжнародну космічну станцію в рамках місії SpaceX, пише BBC. Потім він буде виведений на орбіту над Землею. Панелі, названі LignoSat (від латинського слова “дерево”), виготовлені з деревини магнолії, без використання шурупів або клею. Дослідники з Кіотського університету, зокрема астронавт Такао Дої, вважають, що деревина може стати альтернативою металам, які традиційно використовуються в космічних конструкціях.

“У космосі деревина довговічніша, ніж на Землі, тому що там немає води або кисню, які могли б її згнити або запалити”, – заявив агентству Reuters професор лісового господарства Кіотського університету Кодзі Мурата. “На початку 1900-х років літаки робили з дерева. Дерев’яний супутник теж має бути можливий”.

Дослідники сподіваються, що якщо коли-небудь дерева можна буде посадити на Місяці або Марсі, деревина також може стати матеріалом для майбутніх колоній у космосі. Проте поряд із дерев’яними панелями LignoSat також включає традиційні алюмінієві конструкції та електронні компоненти. На борту є датчики, які відстежують, як його деревина реагує на екстремальні умови космосу протягом шести місяців, які він обертатиметься навколо Землі.

Супутник живиться від сонячної батареї й оснащений датчиками, які відстежують, як деревина витримує екстремальні умови в космосі

“Ми повинні чітко розуміти, що це не супутник, повністю зроблений із дерева… але основна передумова, що лежить в основі цієї ідеї, дійсно цікава”, – сказав доктор Симеон Барбер, вчений-дослідник космосу з Відкритого університету Великої Британії. “З точки зору сталого розвитку деревина – це матеріал, який можна вирощувати, і тому він є поновлюваним”.

Вчений-дослідник зазначив, що деревина має властивості, які важко контролювати.

“З інженерної точки зору це досить складний матеріал для роботи… Я думаю, що деревина завжди буде проблемою при виготовленні відповідальних конструкцій, таких як частини космічних кораблів, де потрібно передбачити, наскільки міцною вона буде”, – пояснив Симеон.

Дослідники кажуть, що дерев’яний супутник також мінімізує вплив на навколишнє середовище наприкінці терміну служби. Виведені з експлуатації супутники повинні знову увійти в атмосферу, щоб не стати космічним сміттям. Звичайні металеві супутники створюють частинки оксиду алюмінію під час повторного входу, але дерев’яні просто згорять із меншим забрудненням.

Використання деревини може збільшити вагу космічного корабля

Доктор Барбер визнав, що космічна галузь зазнає зростаючого тиску через кількість забруднюючих речовин, які вона викидає в атмосферу, але він скептично поставився до того, що використання дерев’яних космічних апаратів може стати вирішенням проблеми.

“В принципі, наявність таких матеріалів, як деревина, яка може згоріти легше, безумовно, зменшила б кількість металевих забруднювачів… Але в кінцевому підсумку ви можете спочатку взяти з собою більше матеріалу, щоб спалити його дорогою”, – зазначив вчений.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Українці в Британії можуть втратити роботу та житло через візові правила

Українські біженці у Великій Британії стикаються з проблемами через складнощі з продовженням віз. Затримки з…

3 хв. ago

Удар балістикою по Києву: що відомо про наслідки

Росія зранку, 18 січня, атакувала Київ балістикою. Внаслідок атаки виникли пожежі, є загиблі. Про це…

23 хв. ago

Як довше залишатися молодим і здоровим: експерт дав 6 важливих порад

Існують багато видів так званих антивікових процедур. Але хоча вони можуть зробити вас молодшими, клітини вашого тіла…

26 хв. ago

Відео з реєстратора шокувало чоловіка, коли він забрав авто з мийки

Майкла Гінслі нажахало те, що він побачив у відеореєстраторі свого автомобіля. Він виявив, що працівник…

31 хв. ago

У Туреччині мама-собака принесла своє хворе щеня до клініки, де лікували її інше дитинча

У Стамбулі безпритульна собака поклала біля дверей ветеринарної клініки свого малюка. Цей момент потрапив на…

41 хв. ago

Генетики планують воскресити шерстистого мамонта, що вимер 4000 років тому

Шерстисті мамонти вимерли близько 4 тисяч років тому, але вчені стверджують, що світ незабаром побачить…

60 хв. ago