Науковці підтвердили “помсту” воронів: птахи пам’ятають образи до 17 років

Дослідники з’ясували, що ворони можуть тривалий час тримати образу на людей, які їм погрожували чи завдавали шкоди, і можуть пам’ятати ці інциденти до 17 років. Про це повідомляє Daily Star.

Орнітологи вважають, що ворони або не здатні, або не хочуть забувати випадки загрози. Ці птахи, як стверджують експерти, використовують свій розвинений інтелект, щоб роками мститися тим, хто їх скривдив.

Через таку поведінку мешканці деяких міст почали помічати, що ворони агресивно реагують на певних людей і навіть здійснюють на них напади. Професор екології Джон Марзлуфф з Вашингтонського університету став одним із дослідників, який виявив цю здатність воронів пам’ятати образи. У 2006 році він провів експеримент, що пізніше підтвердив наявність “мстивої” поведінки у цих птахів.

Того року професор Марзлуфф, надягнувши маску людожера, впіймав сімох воронів у спеціальну сітку і прикріпив до них ідентифікаційні стрічки. Птахів швидко випустили на волю, не завдавши їм шкоди. Однак, як виявилося, ворони запам’ятали його маску. Вчений розповів, що з часом до нього почали підлітати цілі зграї роздратованих птахів, якщо вони бачили його у тому ж самому костюмі на території університетського кампусу.

“У птахів є частина мозку, подібна до мигдалини у ссавців. Це зона мозку, де зберігаються негативні асоціації у вигляді спогадів. Ворони надзвичайно добре запам’ятовують дії людей, і це було одним із найбільш дивовижних відкриттів, які я зробив під час своїх досліджень,” — поділився Марзлуфф.

У ході подальших спостережень вчений помітив, що з 53 воронів, з якими він стикався після експерименту, 47 виявляли агресію до нього. Навіть через сім років після інциденту птахи продовжували атакувати Марзлуффа, коли бачили його, хоч з часом такі випадки стали рідшими.

Під час однієї з прогулянок у вересні минулого року, через 17 років після експерименту, професор не зафіксував жодних ознак агресії з боку воронів. Зараз він готується опублікувати результати свого дослідження, яке проллє світло на поведінкові особливості цих “гангстерських” птахів, здатних до надзвичайно тривалої пам’яті та почуття помсти.

Романчук Микола

Recent Posts

“Буде те саме, що з Фаріон”. Глава “Братства” Корчинський заявив, що йому загрожують

Голова "Братства" Дмитро Корчинський заявив, що його хочуть вбити. Про це він сказав у відеозверненні.…

4 хв. ago

У 117 бригаді після скандалу та публічних скарг бійців зняли керівництво 155 батальйону

У 117 бригаді після скандалу та публічних скарг бійців зняли керівництво 155 батальйону. З квітня…

13 хв. ago

Ексміністр Милованов звинуватив у погрозах відому журналістку Соколову: деталі скандалу

Колишній міністр економіки України, президент Київської школи економіки (КШЕ) Тимофій Милованов заявив, що журналістка Яніна Соколова нібито…

21 хв. ago

Нехороші новини для тих, хто худне: ось, що вам весь час заважає

Відновлення ваги після дієти або програми схуднення є дуже поширеним явищем. Згідно з новими дослідженнями, "пам’ять" жирових клітин…

28 хв. ago

І сюди дісталися: додаткові податки на подарунки та спадщину доведуть до відчаю

Чимало українців, можливо, не знають, що спадкове майно оподатковується. Хоча спеціального збору за спадок немає,…

37 хв. ago

Стало відомо, чим Путін розплачується з Кімом за зброю та солдатів

Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів нафти за зброю і солдатів. Про це повідомляє…

46 хв. ago