Науковці підтвердили “помсту” воронів: птахи пам’ятають образи до 17 років

Дослідники з’ясували, що ворони можуть тривалий час тримати образу на людей, які їм погрожували чи завдавали шкоди, і можуть пам’ятати ці інциденти до 17 років. Про це повідомляє Daily Star.

Орнітологи вважають, що ворони або не здатні, або не хочуть забувати випадки загрози. Ці птахи, як стверджують експерти, використовують свій розвинений інтелект, щоб роками мститися тим, хто їх скривдив.

Через таку поведінку мешканці деяких міст почали помічати, що ворони агресивно реагують на певних людей і навіть здійснюють на них напади. Професор екології Джон Марзлуфф з Вашингтонського університету став одним із дослідників, який виявив цю здатність воронів пам’ятати образи. У 2006 році він провів експеримент, що пізніше підтвердив наявність “мстивої” поведінки у цих птахів.

Того року професор Марзлуфф, надягнувши маску людожера, впіймав сімох воронів у спеціальну сітку і прикріпив до них ідентифікаційні стрічки. Птахів швидко випустили на волю, не завдавши їм шкоди. Однак, як виявилося, ворони запам’ятали його маску. Вчений розповів, що з часом до нього почали підлітати цілі зграї роздратованих птахів, якщо вони бачили його у тому ж самому костюмі на території університетського кампусу.

“У птахів є частина мозку, подібна до мигдалини у ссавців. Це зона мозку, де зберігаються негативні асоціації у вигляді спогадів. Ворони надзвичайно добре запам’ятовують дії людей, і це було одним із найбільш дивовижних відкриттів, які я зробив під час своїх досліджень,” — поділився Марзлуфф.

У ході подальших спостережень вчений помітив, що з 53 воронів, з якими він стикався після експерименту, 47 виявляли агресію до нього. Навіть через сім років після інциденту птахи продовжували атакувати Марзлуффа, коли бачили його, хоч з часом такі випадки стали рідшими.

Під час однієї з прогулянок у вересні минулого року, через 17 років після експерименту, професор не зафіксував жодних ознак агресії з боку воронів. Зараз він готується опублікувати результати свого дослідження, яке проллє світло на поведінкові особливості цих “гангстерських” птахів, здатних до надзвичайно тривалої пам’яті та почуття помсти.

Романчук Микола

Recent Posts

Гроші зникли, а ви й не знали: чому частина ВПО залишилася без виплат

Частина ВПО в Україні припинила отримувати державну допомогу на проживання. Ця допомога, що становить 2000…

2 хв. ago

Справа йде до ядерної війни. Ні Трамп, ні Сі Цзіньпін не зможуть стримати Путіна

Немає сумнівів у тому, що Путін свідомо та маніакально веде справу саме до ядерної війни.…

7 хв. ago

На Курщині ЗСУ поранили північнокорейського генерала – WSJ

Високопоставлений північнокорейський генерал отримав поранення в Курській області. Про це повідомляє The Wall Street Journal. Анонімний західний чиновник повідомив,…

11 хв. ago

Депутатів попередили про ймовірний удар по Верховній Раді: найближчі засідання скасовані

У Верховній Раді скасували засідання, заплановане на 22 листопада. Народних депутатів попередили про ймовірний удар…

13 хв. ago

Молодій фаворитці Путіна довірили важливий культурний захід в Росії (ФОТО)

Російська фігуристка Каміла Валієва, дискваліфікована за порушення антидопінгових правил, стане ведучою концерту "Нова пісня року".…

16 хв. ago

Бійцям ЗСУ загрожує котел: РФ окупувала ще один населений пункт на Донбасі

Російські війська захопили село Дальнє в Донецькій області. Про це 21 листопада повідомив проєкт DeepState.…

39 хв. ago