Науковці підтвердили “помсту” воронів: птахи пам’ятають образи до 17 років

Дослідники з’ясували, що ворони можуть тривалий час тримати образу на людей, які їм погрожували чи завдавали шкоди, і можуть пам’ятати ці інциденти до 17 років. Про це повідомляє Daily Star.

Орнітологи вважають, що ворони або не здатні, або не хочуть забувати випадки загрози. Ці птахи, як стверджують експерти, використовують свій розвинений інтелект, щоб роками мститися тим, хто їх скривдив.

Через таку поведінку мешканці деяких міст почали помічати, що ворони агресивно реагують на певних людей і навіть здійснюють на них напади. Професор екології Джон Марзлуфф з Вашингтонського університету став одним із дослідників, який виявив цю здатність воронів пам’ятати образи. У 2006 році він провів експеримент, що пізніше підтвердив наявність “мстивої” поведінки у цих птахів.

Того року професор Марзлуфф, надягнувши маску людожера, впіймав сімох воронів у спеціальну сітку і прикріпив до них ідентифікаційні стрічки. Птахів швидко випустили на волю, не завдавши їм шкоди. Однак, як виявилося, ворони запам’ятали його маску. Вчений розповів, що з часом до нього почали підлітати цілі зграї роздратованих птахів, якщо вони бачили його у тому ж самому костюмі на території університетського кампусу.

“У птахів є частина мозку, подібна до мигдалини у ссавців. Це зона мозку, де зберігаються негативні асоціації у вигляді спогадів. Ворони надзвичайно добре запам’ятовують дії людей, і це було одним із найбільш дивовижних відкриттів, які я зробив під час своїх досліджень,” — поділився Марзлуфф.

У ході подальших спостережень вчений помітив, що з 53 воронів, з якими він стикався після експерименту, 47 виявляли агресію до нього. Навіть через сім років після інциденту птахи продовжували атакувати Марзлуффа, коли бачили його, хоч з часом такі випадки стали рідшими.

Під час однієї з прогулянок у вересні минулого року, через 17 років після експерименту, професор не зафіксував жодних ознак агресії з боку воронів. Зараз він готується опублікувати результати свого дослідження, яке проллє світло на поведінкові особливості цих “гангстерських” птахів, здатних до надзвичайно тривалої пам’яті та почуття помсти.

Романчук Микола

Recent Posts

Залишимось без їжі: Україну накриє небезпечна спека та посуха вже влітку, що обіцяє прогноз погоди

Синоптики б’ють на сполох — літо 2025 року може стати одним із найсуворіших за останні…

6 хв. ago

Названо головний продукт, який “вимикає” чоловічу силу

Знаєте, які продукти знижують чоловічу силу та негативно впливають на потенцію? Дізнайтеся про головного ворога…

22 хв. ago

Плату за комуналку зменшать на 25%: хто отримає знижку

В Україні деякі категорії громадян можуть претендувати на особливу підтримку держави. Мова про знижки на…

31 хв. ago

Яка найскладніша мова у світі: у ТОП-10 є українська

Думки людей розділилися щодо того, які найскладніші мови світу для вивчення. В одних рейтингах на першому місці…

39 хв. ago

Доньки Кім Чен Ина спричинив бум на вітаміни в КНДР: батьки масово скуповують добавки для дітей

Дочка лідера Північної Кореї Кім Чен Ина переросла батька та викликала справжній бум на харчові добавки. Тепер…

48 хв. ago

Ситуація може змінитись: в Україні заговорили про зниження мобілізаційного віку

Питання зниження мобілізаційного віку в Україні поки що не стоїть на порядку денному, проте ситуація…

57 хв. ago