Науковці підтвердили “помсту” воронів: птахи пам’ятають образи до 17 років

Дослідники з’ясували, що ворони можуть тривалий час тримати образу на людей, які їм погрожували чи завдавали шкоди, і можуть пам’ятати ці інциденти до 17 років. Про це повідомляє Daily Star.

Орнітологи вважають, що ворони або не здатні, або не хочуть забувати випадки загрози. Ці птахи, як стверджують експерти, використовують свій розвинений інтелект, щоб роками мститися тим, хто їх скривдив.

Через таку поведінку мешканці деяких міст почали помічати, що ворони агресивно реагують на певних людей і навіть здійснюють на них напади. Професор екології Джон Марзлуфф з Вашингтонського університету став одним із дослідників, який виявив цю здатність воронів пам’ятати образи. У 2006 році він провів експеримент, що пізніше підтвердив наявність “мстивої” поведінки у цих птахів.

Того року професор Марзлуфф, надягнувши маску людожера, впіймав сімох воронів у спеціальну сітку і прикріпив до них ідентифікаційні стрічки. Птахів швидко випустили на волю, не завдавши їм шкоди. Однак, як виявилося, ворони запам’ятали його маску. Вчений розповів, що з часом до нього почали підлітати цілі зграї роздратованих птахів, якщо вони бачили його у тому ж самому костюмі на території університетського кампусу.

“У птахів є частина мозку, подібна до мигдалини у ссавців. Це зона мозку, де зберігаються негативні асоціації у вигляді спогадів. Ворони надзвичайно добре запам’ятовують дії людей, і це було одним із найбільш дивовижних відкриттів, які я зробив під час своїх досліджень,” — поділився Марзлуфф.

У ході подальших спостережень вчений помітив, що з 53 воронів, з якими він стикався після експерименту, 47 виявляли агресію до нього. Навіть через сім років після інциденту птахи продовжували атакувати Марзлуффа, коли бачили його, хоч з часом такі випадки стали рідшими.

Під час однієї з прогулянок у вересні минулого року, через 17 років після експерименту, професор не зафіксував жодних ознак агресії з боку воронів. Зараз він готується опублікувати результати свого дослідження, яке проллє світло на поведінкові особливості цих “гангстерських” птахів, здатних до надзвичайно тривалої пам’яті та почуття помсти.

Романчук Микола

Recent Posts

Українці в Британії можуть втратити роботу та житло через візові правила

Українські біженці у Великій Британії стикаються з проблемами через складнощі з продовженням віз. Затримки з…

8 хв. ago

Удар балістикою по Києву: що відомо про наслідки

Росія зранку, 18 січня, атакувала Київ балістикою. Внаслідок атаки виникли пожежі, є загиблі. Про це…

27 хв. ago

Як довше залишатися молодим і здоровим: експерт дав 6 важливих порад

Існують багато видів так званих антивікових процедур. Але хоча вони можуть зробити вас молодшими, клітини вашого тіла…

31 хв. ago

Відео з реєстратора шокувало чоловіка, коли він забрав авто з мийки

Майкла Гінслі нажахало те, що він побачив у відеореєстраторі свого автомобіля. Він виявив, що працівник…

36 хв. ago

У Туреччині мама-собака принесла своє хворе щеня до клініки, де лікували її інше дитинча

У Стамбулі безпритульна собака поклала біля дверей ветеринарної клініки свого малюка. Цей момент потрапив на…

45 хв. ago

Генетики планують воскресити шерстистого мамонта, що вимер 4000 років тому

Шерстисті мамонти вимерли близько 4 тисяч років тому, але вчені стверджують, що світ незабаром побачить…

1 годину ago