Вчені виявили планету розміром із Землю потенційно придатну до життя (відео)

Команда міжнародних вчених оголосила про відкриття Gliese 12 b – екзопланети помірного клімату, розміром з Землю, яка знаходиться всього за 40 світлових років від нас, тобто на відстані 378 трильйонів кілометрів від Землі, – захоплюючого прориву в астрономії та пошуку позаземного життя. Про це повідомляє Science Alert.

Дослідники з усього світу, в тому числі за ключової підтримки дослідників з Університету Макгілла та Західного університету, спільно працювали над пошуком Gliese 12 b в рамках Інфрачервоної доплерівської стратегічної програми Субару (IRD-SSP), яка займається пошуком планет в придатних для життя зонах навколо червоних карликів.

Міжнародна команда виявила присутність планети, використовуючи комбінацію передових телескопів і методів спостереження, і її відкриття відкриває захоплюючі можливості для глибшого розуміння світів за межами нашої Сонячної системи.

Gliese 12 b обертається навколо центральної зорі під назвою Gliese 12, яка належить до типу зір, відомих як червоний карлик. Червоні карлики менші, холодніші і більш поширені, ніж зорі типу G, такі як наше Сонце.

Планети, що обертаються навколо червоних карликових зірок, є головними кандидатами на пошук життя за межами Землі. Було докладено чимало зусиль для пошуку планет на орбітах червоних карликів, оскільки навколо цих зірок легше виявити земні світи, ніж навколо більш масивних зірок, таких як наше Сонце.

Gliese 12 – одна з двох червоних карликових зірок (інша – Trappist-1) в межах 100 світлових років від Землі, навколо яких існують планети земного розміру з відносно мінімальним зоряним випромінюванням.

Висока активність Trappist-1 – наприклад, високоенергетичні зоряні спалахи – ймовірно, порушує придатність планет до життя, оскільки нещодавні спостереження показують, що Trappist-1 b і c майже не мають атмосфери.

Високоактивні зорі демонструють частіші та інтенсивніші спалахи і випромінюють небезпечне для життя високоенергетичне випромінювання, ніж неактивні зорі. На відміну від них, Глізе 12 є надзвичайно неактивним червоним карликом, а це означає, що його планети стикаються з набагато менш шкідливими умовами.

Ольга Степанова

Recent Posts

Мобілізація в Україні: скільки діє “броня” від призову

В Україні військовозобов'язані можуть отримати відстрочку від мобілізації на строк до 90 днів, як повідомляє…

4 хв. ago

У YouTube з’явилася кнопка “Хайп”

Головний відеохостинг планети YouTube почав розгортати нову функцію для користувачів. Ця опція пропонує глядачеві зайняти…

18 хв. ago

До 80 тисяч гривень на дім: кияни можуть отримати безкоштовні генератори

Київська міська влада запровадила програму часткової компенсації вартості генераторів та сонячних батарей для багатоквартирних будинків.…

25 хв. ago

У небі залишаться тільки супутники Ілона Маска: Starlink відріже Землю від решти Всесвіту

Учені з Нідерландів стверджують, що радіохвилі від зростаючої мережі супутників Ілона Маска можуть назавжди закрити…

2 години ago

Швейцарія може запровадити платіжні картки для біженців

Парламент Швейцарії підтримав створення платіжної системи для прохачів притулку на основі спеціальних дебетових карток. Йдеться…

2 години ago

Механік назвав “ахіллесову п’яту” французьких автомобілів: чому краще про них забути

Існує серйозна проблема, з якою люди стикаються знову і знову, коли купують французькі автомобілі, пише Express, поділившись…

2 години ago