Під церквою в Мексиці знайшли «вхід до пекла»: подробиці від вчених

Вчені заявили про неймовірну знахідку у мексиканському місті Мітла, де під старовинною церквою вони виявили систему тунелів, що, за древніми віруваннями сапотеків, веде до підземного світу та пов’язана з богом смерті Пітао Безелао.

За даними Daily Star, це «ворота до пекла» відкрили завдяки сучасним технологіям: георадару, томографії та сейсмічним дослідженням. Їхній вік ще належить встановити, але легенди про ці місця сягають часів іспанської колонізації 16 століття, коли конкістадори зруйнували древнє місто Мітла і побудували на його місці церкву.

Тодішні священники писали, що замуровані печери під церквою є «воротами до пекла». Місцевий священник згадував «задні двері пекла», а печери вважали входом до підземного світу. Лише зараз, досліджуючи п’ять груп руїн, вченим вдалося виявити систему підземних камер глибоко під містом.

Що відкрили дослідники

Марко Вігато, керівник експедиції і засновник проєкту ARX, розповів, що тунелі під церквою Сан-Пабло-Апостол сягають значної глибини. Одна з найбільших камер має розміри 15 метрів у довжину і 10 метрів у ширину. Прохідні тунелі ведуть на північ, схід і південь, можливо, з’єднуючись з іншими геофізичними аномаліями в місті.

Легенди свідчать, що підземелля були місцем спочинку для сапотекських королів і верховних жерців, які поховані у найкращому вбранні — з пір’ям, золотими прикрасами та дорогоцінностями. У своїй праці «Географічний опис» (1674) священник Франсіско де Бургоа писав, що сапотекські монархи поховані з щитами і списами, готові до вічної битви.

Старовинні легенди та новітні відкриття

Франсіско де Бургоа також згадував дві інші печери: одну, де розміщена каплиця, а іншу — як місце поховання верховних жерців. Відповідно до його описів, там є «темна та жахлива кімната», куди скидали тіла жертв великих лордів та полеглих у боях. Сапотеки вірили, що лабіринт під містом був входом до пекла і центром культу бога смерті.

Марко Вігато вважає, що в тунелях століттями ховали королів і жерців. Вік тунелів досі залишається загадкою, однак масштаби підземного комплексу свідчать про його величезну роль в культурі сапотеків. Учені продовжують дослідження, і, можливо, ці тунелі ще розкриють більше таємниць стародавньої цивілізації.

Коломієць Надія

Recent Posts

Відома блогерка назвала суму, яку щомісяця витрачає на комфортне життя в Києві

Українська блогерка та ведуча Аліна Шаманська зізналася, скільки грошей витрачає на місяць. Не секрет, що майже 3…

7 хв. ago

У США росіянин визнав себе винним у контрабанді військових технологій для РФ

43-річний росіянин з американським громадянством визнав себе винним у порушенні санкцій США, поставляючи Росії передові…

13 хв. ago

Яку вигідніше обрати пенсію: по інвалідності чи за віком

Частина пенсіонерів має право на декілька видів пенсій одночасно. Однак, отримувати їх разом не можна,…

20 хв. ago

В Україні назвали виші з високим ступенем ризику

Державна служба якості освіти визначила університети в Україні, які мають високий ступінь ризику. Їх кількість зменшилась…

22 хв. ago

Майже 200 євро на перший час: у якій країні українцям допоможуть облаштуватись

Українці, які прибули до Литви, можуть отримати одноразову фінансову допомогу на суму 176 євро. Ці кошти виділяються…

24 хв. ago

Ветеранів та осіб з інвалідністю залучатимуть до розмінування територій — Міноборони

В Україні до роботи у сфері протимінної діяльності залучатимуть ветеранів та осіб з інвалідністю. Як повідомили в…

25 хв. ago