У Землі на два місяці з’явиться новий мінісупутник: як його можна побачити

У неділю, 29 вересня, Земля на два місяці обзавелася новим “мінісупутником”, проте спостерігати за ним можна тільки за допомогою професійного телескопа.

Як пише LiveScience, діаметр астероїда 2024 PT5 оцінюють у 10 метрів, що приблизно дорівнює довжині шкільного автобуса. Захоплений гравітацією Землі під час незвично близького зближення, цей “мінісупутник”, згідно з прогнозами, буде обертатися навколо нашої планети лише 57 днів. 25 листопада астероїд звільниться від впливу Землі і повернеться на свою звичайну орбіту навколо Сонця, йдеться в журналі Research Notes of the AAS.

Видання зазначає, що 2024 PT5 буде практично невидимим супутником. Будучи щонайменше в 300 000 разів меншим за наш постійний Місяць, він занадто малий, щоб бути видимим неозброєним оком, і навіть для звичайних аматорських телескопів і біноклів.

Це означає, що єдиний спосіб побачити новий супутник Землі – дочекатися, поки дослідники з професійних обсерваторій опублікують його зображення.

Згідно з новим дослідженням, 2024 PT5, імовірно, походить з поясу астероїдів Арджуна, який розташований у безпосередній близькості від орбіти Землі. З огляду на його близькість до нашої планети, очікується, що цей астероїд здійснить ще один близький проліт Землі в січні 2025 року, а потім ще один у 2055 році.

Це не перший мінісупутник Землі. Першим таким супутником, за яким спостерігали люди, був астероїд 2006 RH120 завширшки близько 6 м, який перебував на орбіті Землі протягом 18 місяців із 2006 до 2007 року. Незабаром після цього космічний камінь 2020 CD3 провів три роки на орбіті планети, а потім зійшов із неї 2020 року.

Раніше вчені в новому дослідженні припустили, що Місяць був захоплений під час близького зіткнення між нашою молодою планетою та подвійною системою – Місяцем та іншим скелястим об’єктом, а не був утворений з уламків молодої Землі.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

ТОП-5 міфів про правильне харчування: у що не варто вірити

Бажання харчуватися правильно часто стикається з порадами з інтернету, які не мають нічого спільного з…

9 хвилин ago

Хто в зоні ризику? Розшук військовозобов’язаних — кого це торкнеться

В Україні продовжується мобілізація, а отже діють всі норми закону, пов'язані з цим процесом. Територіальні…

19 хвилин ago

Масована нічна атака дронами: що постраждало в Московській і Ростовській областях

У ніч на 4 липня у Московській та Ростовській областях були атаковані об'єкти, серед яких Азовський…

29 хвилин ago

Ковток свіжості після спеки: в Україну прийдуть дощі та грози

Субота, 5 липня Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться:…

31 хвилина ago

Назвали 7 продуктів, які реально омолоджують шкіру та розгладжують зморшки

Дослідники Единбурзького університету під керівництвом доктора Рупі Ауйла встановили, що продукти, що містять антиоксиданти, клітковину та поліненасичені…

43 хвилини ago

МВФ вимагає більше податків: що чекає Україну — жорсткі умови допомоги

Міжнародний валютний фонд визнав, що Україна змогла зберегти макроекономічну стабільність попри складні умови воєнного часу.…

56 хвилин ago